Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Microsoft střídá Apple na postu nejhodnotnější firmy světa

Investice 29.11.2018 | 16:06 0 Komentářů

Technologická firma Apple měla dominantní postavení nejhodnotnější firmy světa od roku 2012. Na první pozici ho ale začíná střídat konkurenční Microsoft. Společnost Billa Gatese ve středu zůstala v tržní kapitalizaci před Applem i po skončení obchodování. Naposledy, kdy Microsoft dokázal udržet první příčku před šestnácti lety.


Agentura Reuters spočítala, že během středy tržní hodnota Microsoftu v jednu chvíli dosahovala 848 miliard dolarů (19,35 bilionu korun), takže byla o tři miliardy dolarů vyšší než tržní hodnota Applu.Už jsme viděli mnoho společností jako IBM nebo GE, které nebyly schopny ustát změny v globálním prostředí byznysu. Microsoftu se ale skutečně daří předbíhat trendy,“ citoval server CNBC Paula Hickeyho, spoluzakladatele společnosti Bespoke.

Microsoft byl na pozici jedničky v prosinci roku 1999. Tehdy jeho hodnota dosáhla 604 miliard dolarů. Apple byl tenkrát naceněn na „pouhých“ 16,5 miliardy dolarů. Během úterý tohoto týdne hodnota Applu dosáhla závratných 826,8 miliard dolarů.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.