Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Apple by měl na přelomu roku spustit v Česku platby přes iPhone

Banky 11.09.2018 | 17:13 0 Komentářů

Dosud bylo možné platit mobilním telefonem jako s bezkontaktní kartou u českých obchodníků pouze s operačním systémem Android díky aplikaci Google Pay. Americká společnost Apple by ale již na přelomu letošního roku měla v Česku spustit aplikaci Apple Pay pro uživatele iPhonů.  

„Pokud nedojde k technickým problémům, měl by odstartovat v listopadu nebo začátkem prosince,“ řekl HN vysoce postavený zdroj z bankovního prostředí, který si nepřál být jmenován.

Informaci o příchodu Apple Pay na český trh potvrdily i banky. „Pokračujeme v jednání a předpokládáme, že Apple Pay do Česka vstoupí na konci letošního nebo začátkem příštího roku,“ řekl mluvčí České spořitelny Filip Hrubý. Platby přes Apple Pay hodlá zavést také Air Bank, Komerční bank či Moneta Money Bank.

Službu Google Pay mohou využívat klienti vybraných bank od listopadu loňského roku. Zatím tuto službu podporuje Komerční banka, Moneta Money Bank, mBank a J&T Banka. Do konce roku by se k nim měla přidat Fio banka a Equa bank a začátkem příštího roku i ČSOB.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.