Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Městský soud v Praze: Odebrání licence WPB Capital bylo protiprávní

Banky 18.06.2018 | 10:28 3 komentáře

Česká národní banka (ČNB) podle rozhodnutí Městského soudu v Praze pochybila při odejmutí licence družstevní záložny WBP Capital. Městský soud zrušil rozhodnutí ČNB ze dne 19. 6. 2014 a od vyhlášení rozsudku k 15. 6. 2018 může WBP Capital opět podnikat.

„Podaná žaloba směřovala proti nezákonnému postupu ČNB ve správním řízení a napadala řadu pochybení ČNB v rozhodnutí o předběžném opatření, zejména pak v rozhodnutí o odejmutí licence. WPB Capital v žalobě poukazovalo na zřejmou nepřiměřenost a nepředvídatelnost rozhodnutí a právní argumentací, podpořenou posudky předních právních kapacit, vyvracelo tvrzení ČNB, že jednání, která mu byla vytýkána, byla protiprávní, neboť byla nesprávně právně kvalifikována, a navíc nemohla být ani přičítána WPB Capital,“ uvádí WPB Capital ve své zprávě.

Městský soud v Praze konstatoval, že odejmutí licence družstevní záložny bylo nepřiměřeným zásahem. Vrátil případ zpět České národní bance, která bude muset svůj postup přehodnotit.

ČNB odejmula licenci WPB Capital rozhodnutím ze dne 19. 6. 2014 po více než jednoletém předběžném opatření, kdy kampelička nesměla přijímat nové vkady.

Zdroj: Tisková zpráva WPB Capital

3 komentáře: “Městský soud v Praze: Odebrání licence WPB Capital bylo protiprávní”

  1. Advocatus Diaboli napsal:

    Jsem rád, za každou takovou zprávu, kdy se někdo úspěšně ubrání „boharovné“ státní organizaci typu ČNB. Díky těm, kdo do toho jde a má odvahu se soudit, má to totiž smysl! Jsem zvědavý na to, jaké personální důsledky dovodí uvnitř ČNB…očekávám, že vyhodí svačinářku, nebo tak něco.

  2. Karel Unger napsal:

    Zajímavé! Soudit se s ČNB asi má smysl, pane Ruprecht!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.