Čtvrtek 24. září. Svátek má Jaromír.

Lubor Žalman a Jan Kubín zakládají investiční firmu

Investice 23.02.2017 | 20:46 3 komentáře

Bývalí manažeři Raiffeisenbank Lubor Žalman a Jan Kubín rozjíždí nový start-up. Investiční firma Encore Wealth Management se zaměří na správu financí movitějších klientů. Sází i na fintechové odvětví roboadvisory.

„Chceme pomáhat lidem se správou a investováním jejich majetku, což budeme doplňovat o technologické prvky,“ uvádí Jan Kubín. Technologie prostřednictvím kvantitativního investičního modelu pomůže určit, jak správně investovat a vybrat produkty, které jsou levnější, transparentnější a mají vyšší výnos. Moderní on-line reporting poskytne výrazně přehlednější informace, než na jaké je většina klientů zvyklá, a informace, jak vypadá jejich portfolio a jak se investice chovají,“ dodává. 

„Neustále za námi chodí nějací bohatí kamarádi či klienti Encor Capital Managementu, kterým pomůžeme prodat firmu, a ptají se nás, co mají dělat s penězi. No a my to nechceme dělat po sousedsku, ale pořádně a s licencí centrální banky,“ vysvětluje Lubor Žalman.

Společnost bude spravovat majetek movitějších klientů, jejichž hodnota aktiv dosahuje požadavků privátní banky. Poplatky za správu by se měly pohybovat kolem jednoho procenta.

Zdroj: E15.cz

3 komentáře: “Lubor Žalman a Jan Kubín zakládají investiční firmu”

  1. Petr napsal:

    to bude super firma :-))))..Kubin manazer korupce c.1. Dejte mi 12% a ja vas dostanu do RBCZ – skutecny pribeh.

  2. Banker napsal:

    These guys have costed Raifffeisen Bank 40mil USD on bad decisions. And they are opening wealth management company…OMG!

  3. RBCZ zamestnanec napsal:

    RBCZ, pak Britanica a ted wealth managements. Jenom idiot by dal penize nekomu jako je Jan Kubin – podvodnik, lenoch a jeste naprosto neschopny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.