CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

David Lorenc: Aplikace MůjŠanon umožňuje i investice na zkoušku

 

Elektronická samoobsluha MůjŠanon, která je pro klienty i neklienty Fincentra, nově nabízí i automatické propojení investičních společností. Jak vlastně tato aplikace funguje a co všechno nabízí? Odpovídá David Lorenc, který má ve Fincentru na starosti její digitální tvář včetně CRM.

Loading 

Co se skrývá pod pojmem MůjŠanon?
MůjŠanon je elektronická samoobsluha pro naše klienty. Jednak v něm vidí všechny produkty, které si přes nás koupili, a zároveň si v něm mohou sami klienti sjednat nové. Například autopojištění, a to bez jediného papíru.

V čem je hlavní kouzlo této aplikace?
Je to kompletní přehled o bankovních i pojišťovacích produktech. Klient v něm na jednom místě najde smlouvy a další informace od různých poskytovatelů. Navíc pokud smlouvu uzavře přes Fincentrum, veškeré detaily se dotahují automaticky. Pokud to neudělá přes Fincentrum, ale například přímo v bance, tak si dokumenty může klient doplnit sám.

Takže je to taková virtuální poradenská samoobsluha. Jak tedy aplikace funguje?
MůjŠanon je webová aplikace, kterou klienti používají na počítačích, ale i na mobilech a tabletech. Klientům Fincentra je nabízena automaticky. Neklienti Fincentra si ji mohou založit sami online přes webovou stránku www.mujsanon.cz.

Umožňuje MůjŠanon automatické propojení do investičních společností?
Ano, novinkou od ledna je automatické propojení na Conseq. Klienti tak vidí aktuální složení svého investičního portofolia i jeho vývoj v čase.

REKLAMA

V první polovině tohoto roku by měly přibýt ještě Generalli, Amundi (Pioneer) a pravděpodobně i J&T.

Obsahuje aplikace i nějaké predikce? Nebo dokáže namodelovat doporučení?
Ne, predikce aplikace neposkytuje. Naproti tomu si klienti mohou libovolně modelovat portfolia. Většina k tomu využívá poradce, který na základě profilu klienta ukáže možnosti, a klient si pak sám vybere.

Mohu si namodelovat investiční portfolio na zkoušku? Jako je třeba demo účet na Forexu?
Ano, dokonce klient může mít více modelů a sledovat, jak se vyvíjejí v čase.

Jaký je tedy investiční modul? Co všechno si můžu díky aplikaci MůjŠanon vytvořit?
Investiční modul má čtyři části. První je Moje portfolio, kde klienti mají přehled o aktuálním i historickém vývoji svých investic. Druhá je Modelování, o kterém jsme již mluvili. Třetí je Přehled fondů, kde naši klienti najdou detaily ke stovkám fondů z celého světa. A poslední částí je sekce Nákladovost investic. V ní jsou detailní přehledy jednotlivých investičních společností na téma poplatky.

REKLAMA

Vybraný investiční záměr pak ale stejně musím podepsat s finančním poradcem?
Ano, naším typickým klientem je člověk bez velkých zkušeností s investicemi a poradce tak hraje roli experta. Pomáhá klientovi sladit jeho cíle a jeho profil.

Kdo je cílová skupina?
Lidé, kteří chtějí mít pořádek ve svých smlouvách a finančních záležitostech. A papíry v různých šanonech jim už nestačí nebo je to nebaví. Navíc jak přidáváme produkty, které si klient může sjednat sám online, tak lákáme i lidi, kteří vědí, co chtějí, a chtějí navíc ušetřit čas.

Je nějaká novinka, která tuto aplikaci ještě vylepší?
V našich střednědobých plánech je zejména PSD II. Dnes už klienti mají online přehled smluv a produktů a přidat k tomu i přehled transakcí na běžných účtech v různých bankách se nabízí. Pak finanční poradenství dostane úplně nový rozměr.

Děkuji za rozhovor.

David Lorenc 20 let pracuje v bankách a dalších finančních institucích. Jeho zaměřením je digitální transformace, vývoj mobilních či internetových bankovnictví, prodej přes online kanály, project management a řízení změny obecně. Od roku 2015 pracuje ve společnosti Fincentrum, kde má na starosti její digitální tvář včetně CRM.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Rok poté: Jak proof-of-stake změnil Ethereum

Loni v září nahradilo Ethereum svůj konsenzuální mechanismus založený na proof-of-work blockchainu konceptem proof-of-stake. Tento dychtivě očekávaný upgrade je označovaný jako Sloučení (The Merge). V uplynulém roce došlo ke snížení počtu etherů v oběhu o téměř 300 000 a spotřeba elektřiny klesla o 99,95 %. Mezitím se však síť přiblížila možnému kritickému […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Poselství a nutnost 5S jsou stála aktuální

Jedna z dnes celosvětově rozšířených metod zvyšování produktivity nese označení „5S“. Jde o dobré hospodaření na pracovištích, a to se ve výsledku odráží v nákladech a rentabilitě. Tisknou-li se například zbytečné kopie, ve vytištěném jsou chyby, musí se to opravit a předělávat, stojí to peníze. Kdykoliv vznikne chyba, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023

Odejít do starobního důchodu letos nebo až v roce 2024? Správné načasování je klíčové

Pokud patříte mezi lidi, kterým vzniká nárok na starobní důchod v období do konce letošního roku, zbystřete. Podmínky toho, kdy je výhodné do důchodu odejít, se změnily. Zatímco loni se vyplatilo odejít do důchodu nejpozději do konce prosince, a to dokonce i do předčasného důchodu, letos je situace […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

27. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *