CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

27. 02. 2018

0 komentářů

Lotyšská banka ABLV Bank končí

 

Majitelé lotyšské ABLV Bank se rozhodli třetí největší banku v zemi zavřít. Likvidace je podle vlastníků nejlepším způsobem, jak ochránit aktiva a uskutečnit platby klientům. 

Spojené státy obvinily ABLV Bank z praní špinavých peněz a porušování sankcí proti Severní Koreji. Evropská centrální banka (ECB) bance 19. února zastavila všechny její platby. Lotyšská centrální podala ABLV Bank pomocnou ruku jen částečně. Evropská rada pro systémová rizika (ESRB) a ECB pak společně v sobotu rozhodli, že ABLV selhává a její záchrana není ve veřejném zájmu.

Majoritní vlastníci Ernests Bernis a Olegs Fins jsou přesvědčeni, že likvidace je nejlepší způsob ochrany aktiv i klientů. „S přihlédnutím k předchozím insolvenčním a likvidačním procesům v Lotyšsku se domníváme, že je to nejlepší rozhodnutí,“ uvedl Ernests Bernis, který je také předsedou představenstva ABLV. „Je to velmi těžké rozhodnutí, ale v dané situaci nejvhodnější,“ dodal.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

ECB, ekonomické oživení a inflace

Zdroj: Pixabay.com Evropská ekonomika patrně musí chvíli vydržet s vyšší inflací, zní z Frankfurtu. Na evropskou monetární autoritu se dnes upínají zraky a očekává se její další postup. Případné utahování šroubů by mohlo být rizikem pro oživení ekonomiky po koronavirové krizi, řekla […]

Text: Karel Pučelík

22. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.