CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

19. 02. 2018

0 komentářů

ECB zastavila platby lotyšské ABLV Bank

 

Evropská centrální banka (ECB) zastavila všechny platby třetí největší lotyšské úvěrové instituce ABLV Bank. Obvinění Spojených států z porušení sankcí uvalených na Severní Koreu a z praní špinavých peněz zhoršilo likviditu banky. Banka požádala lotyšskou centrální banku o pomoc. 

„To znamená, že s platností od 19. února se dočasně, až do dalšího oznámení, zastavují všechny platby ABLV Bank,“ uvedla ECB. Lotyšská banka nesmí provádět platební příkazy a debetní transakce na účtech zákazníků ve všech měnách. ECB přistoupila k opatření, aby lotyšské bance dala čas podniknout nezbytné kroky ke stabilizaci situace.

Spojené státy minulý týden obvinily banku, že porušuje sankce OSN, když svým klientům umožňuje obchodovat se Severní Koreou. Sankce byly na zemi uvaleny v souvislosti s programem jaderných zbraní a provádění nelegálních aktivit v Ázerbájdžánu, Rusku a na Ukrajině.

ABLV požádala lotyšskou centrální banku o finanční pomoc ke stabilizaci finanční situace. I když banka žádala o půjčku ve výši 480 milionů eur, poskytne centrální banka ABLV pouze 97,5 milionu eur.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

ECB, ekonomické oživení a inflace

Zdroj: Pixabay.com Evropská ekonomika patrně musí chvíli vydržet s vyšší inflací, zní z Frankfurtu. Na evropskou monetární autoritu se dnes upínají zraky a očekává se její další postup. Případné utahování šroubů by mohlo být rizikem pro oživení ekonomiky po koronavirové krizi, řekla […]

Text: Karel Pučelík

22. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.