Úterý 04. srpna. Svátek má Dominik.

ECB zastavila platby lotyšské ABLV Bank

Banky 19.02.2018 | 14:28 0 Komentářů

Evropská centrální banka (ECB) zastavila všechny platby třetí největší lotyšské úvěrové instituce ABLV Bank. Obvinění Spojených států z porušení sankcí uvalených na Severní Koreu a z praní špinavých peněz zhoršilo likviditu banky. Banka požádala lotyšskou centrální banku o pomoc.

„To znamená, že s platností od 19. února se dočasně, až do dalšího oznámení, zastavují všechny platby ABLV Bank,“ uvedla ECB. Lotyšská banka nesmí provádět platební příkazy a debetní transakce na účtech zákazníků ve všech měnách. ECB přistoupila k opatření, aby lotyšské bance dala čas podniknout nezbytné kroky ke stabilizaci situace.

Spojené státy minulý týden obvinily banku, že porušuje sankce OSN, když svým klientům umožňuje obchodovat se Severní Koreou. Sankce byly na zemi uvaleny v souvislosti s programem jaderných zbraní a provádění nelegálních aktivit v Ázerbájdžánu, Rusku a na Ukrajině.

ABLV požádala lotyšskou centrální banku o finanční pomoc ke stabilizaci finanční situace. I když banka žádala o půjčku ve výši 480 milionů eur, poskytne centrální banka ABLV pouze 97,5 milionu eur.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.