Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Lehman Brothers: úvěrová krize by mohla skončit letos na podzim

Podle předpokladů analytické skupiny banky Lehman Brothers by úvěrová krize mohla vyvrcholit letos v říjnu. Nicméně připouští, že dopady krize budou patrné ještě v několika následujících letech.

I přes trvající obavy z dalších ztrát bank a celosvětového zpomalení hospodářského růstu by mohla podle některých odborníků úvěrová krize skončit již letos na podzim. Například analytik finančního ústavu Lehman Brothers Jack Malvey předpokládá, že krize bude kulminovat v říjnu. Rovněž upozorňuje, že dopady krize budou znát možná ještě několik let a způsobí tak pokles hospodářského růstu v Británii, Kanadě i v Evropě. Informovala o tom ČTK.

Lehman Brothers mimo jiné také zveřejnila svů odhad ceny ropy. Předpokládá, že ceny ropy už dosáhly maxima a mohou se do konce prvního čtvrtletí 2009 snížit až na 90 dolarů za barel.

Naopak ne příliš optimistickou úvahu ohledně dalšího vývoje prezentoval Peter Hooper, ekonom Deutsche Bank , který odhaduje, že problémy hypotečních bank se přenesou na jiné formy spotřebitelských úvěrů. Přičemž situaci podle něho zhoršuje také vysoká inflace a drahé pohonné hmoty, což může být problém pro řadu spotřebitelů.

Zdroj: Lehman Brothers, Deutsche Bank, ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.