Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Kypr není první, ale len další případ zdanění bankovních vkladů

Banky 27.03.2013 | 17:20 0 Komentářů

Daň z vkladů je již v Itálii i ve Španělsku. Zlí jazykové na některých italských internetových stránkách tvrdí, že se připravuje daň z vkladů ve výši 15–20 procent. Nepokládáme tento zdroj informaci za důvěryhodný, ale vezměte prosím do úvahy, že Itálie a Španělsko již takovou daň mají (komentář Saxo Bank).

Itálie má od prosince 2011 daň ve výši 0,015 procenta ze správy aktiv (assets management) a jen před pár týdny dostala španělská vláda od soudu souhlas k uvalení 0,2–0,3 procentní sazby z bankovních depozit.

Takže Kypr není jediný případ, ale je jen pokračováním praktik, které již fungují. Dovolte mi proto, varovat vás: skutečnost, že tyto daně jsou nyní nízké, znamená jen to, že se budou zvyšovat tím, jak budou chtít vlády maximalizovat výnos z nich. V Dánsku například začínala daň z přidané hodnoty na úrovních jeden až dvě procenta a skončila na 25%.

Bankám se finančních trzích daří stále méně. Kurzy jejich akci směřují níže. Prolomili už svou dolní hranici podpory, na co jsem upozorňoval ve včerejším článku. http://www.mediadom.sk/saxo-bank-ako-cyprus-zahybal-komoditnym-trhom/

Steen Jakobsen, hlavní ekonom Saxo Bank 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.