Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Kryptoměny zažívají renesanci. V kurzu jsou méně známé valuty

Investice 27.04.2018 | 16:33 1 Komentář

Po letošním silném propadu zažívají kryptoměny nákupní horečku. Během dubna vzrostla hodnota všech virtuálních měn na bezmála 400 miliard dolarů. Hybnou silou ale není do minulosti populární bitcoin, ale méně známá jména. 


Po kryptoměnovém šílenství koncem loňského roku odstartoval pád bitcoinu rozsáhlou korekci trhu. Ten tak trochu ozdravil, lidé se vyrovnali se ztrátami a kvalitní projekty měly čas se posunout,“ soudí nezávislý expert na virtuální měny Radomír Eliáš.

Duben je letos pro kryptoměny prvním růstovým měsícem. Bitcoin však během dubnové růstové vlny ustoupil do pozadí. Podle dat serveru coinmarketcap podstatně rychleji rostly měny, jako jsou ethereum, ripple, či eos, které investorům vydělaly i sto procent.

Tržní podíl bitcoinu klesá, na ostatních kryptoměnách totiž vzniká stále více projektů, navíc se sem přesunulo těžiště spekulantů,“ říká český aktivista a propagátor kryptoměn Urza. Bitcoin se tak nyní na kryptotrhu podílí jen 37 procenty, ještě před rokem byl jeho podíl dvojnásobný.

Zdroj: e15.cz

Jeden komentář: “Kryptoměny zažívají renesanci. V kurzu jsou méně známé valuty”

  1. čermítko napsal:

    V kryptoměnách je budoucnost. Proto je už teď nakupuji, nejčastěji na ccshopu. Zde jsou všechny informace jednoduše vysvětleny a nákup je jednoduchý. Nejraději mám Bitcoin, NEO a Ripple 🙂 Kde kupujete krypto Vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.