CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

14. 10. 2019

1 komentář

Kryptoměna Facebooku dostává další ránu

 

Kryptoměna od Facebooku nezažívá zrovna dobré časy. Distancovaly se od něj platební společnosti Visa i MasterCard. Před Librou varovalo také nejvyspělejších společenství světa, země G7. 

G7 zejména varovaly před bezpečností nové kryptoměny. Byť Libru přímo nezmiňují, mluví o tzv. Stablecoinech. Stablecoin je kryptoměna přímo závislá na eurech či dolareh.

G7 se zejména nelíbí, že může být Libra použita jako pračka špinavých peněz, nebo může financovat teroristické organizace. Největší evropské ekonomiky proto uvádí, že Libra nesmí pokračovat, dokud se nepotvrdí její bezpečnost. Správa největších ekonomik světa bude předložena ministrům financí na každoročním zasedáním Mezinárodního měnového fondu.

G7 je přesvědčena, že by žádný projekt stablecoinu neměl začít, dokud nebudou vyřešeny právní, regulační a kontrolní záležitosti v této věci,“ hovoří se ve zprávě.

Libra je také pod drobnohledem regulačních úřadů. Vyloženě proti se postavilo Německo, které přímo přiznalo, že bude bojovat proti paralelním měnám. Stejný přístup zaujal i další silný hráč v Evropě Francie. Obě země se shodli na tom, aby Libra nedostala potřebná povolení.

REKLAMA

Od Libry navíc odstoupili i investoři, kteří tuto měnu ze začátku podporovali. Z těch nejvýznamnějších je to Visa, MasterCard, eBay, Paypal nebo Stripe.
Zdroj : iDNES.cz

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Omezená peněžní zásoba bitcoinu

Krok zpátky? Aneb omezená peněžní zásoba bitcoinu

foto: Shutterstock Bitcoin je v současné době nejznámější a nejrozšířenější kryptoměnou. A také určitým ukazatelem kryptoměnového trhu. Bitcoin je ostře sledovaný jako ukazatel trendu a také jako počínající plnohodnotná náhrada současného peněžního systému fiat měn. Je ale měna s výrazně omezenou peněžní zásobou opravdu odpovědí na problémy […]

Text: Hana Bartušková

15. 09. 2021

Bitcoin půlení 2020

Bitcoin čeká půlení. Přinese další růst?

Následující měsíce mohou světoznámé kryptoměně bitcoin (a hlavně bitcoinovým  investorům) přinést úspěchy. V první polovině roku se chystá dlouho očekávané půlení odměn za „těžbu“.  Vstřícnější je pro rizikovější investice i mezinárodní situace.  

Text: Karel Pučelík

24. 01. 2020

fintech - technologie - internet

Amazon, Facebook a Alphabet vs. Fed a váhání jménem Libra

Společnosti Amazon, Facebook a Alphabet/Google už nenesou přívlastek „technologické“, přestože jejich DNA je čistě technologická. Aktuálně však ani jedna ze jmenovaných společností není součástí technologického sektoru indexu S&P 500.

Text: Roman Koděra

25. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • Richard Fuld

    15 října, 2019

    „Vyloženě proti se postavilo Německo, které přímo přiznalo, že bude bojovat proti paralelním měnám. Stejný přístup zaujal i další silný hráč v Evropě Francie.“ Dobré zprávy! Pouhá bezpečnostní rizika a možnost prát špinavé peníze jsou slabé argumenty. Důležité je zamezit vzniku paralelních peněžních systémů.

    Odpovědět