Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Kryptoměna Facebooku dostává další ránu

Investice 14.10.2019 | 17:05 1 Komentář

Kryptoměna od Facebooku nezažívá zrovna dobré časy. Distancovaly se od něj platební společnosti Visa i MasterCard. Před Librou varovalo také nejvyspělejších společenství světa, země G7.

G7 zejména varovaly před bezpečností nové kryptoměny. Byť Libru přímo nezmiňují, mluví o tzv. Stablecoinech. Stablecoin je kryptoměna přímo závislá na eurech či dolareh.

G7 se zejména nelíbí, že může být Libra použita jako pračka špinavých peněz, nebo může financovat teroristické organizace. Největší evropské ekonomiky proto uvádí, že Libra nesmí pokračovat, dokud se nepotvrdí její bezpečnost. Správa největších ekonomik světa bude předložena ministrům financí na každoročním zasedáním Mezinárodního měnového fondu.

G7 je přesvědčena, že by žádný projekt stablecoinu neměl začít, dokud nebudou vyřešeny právní, regulační a kontrolní záležitosti v této věci,“ hovoří se ve zprávě.

Libra je také pod drobnohledem regulačních úřadů. Vyloženě proti se postavilo Německo, které přímo přiznalo, že bude bojovat proti paralelním měnám. Stejný přístup zaujal i další silný hráč v Evropě Francie. Obě země se shodli na tom, aby Libra nedostala potřebná povolení.

Od Libry navíc odstoupili i investoři, kteří tuto měnu ze začátku podporovali. Z těch nejvýznamnějších je to Visa, MasterCard, eBay, Paypal nebo Stripe.

Zdroj: iDNES.cz

Jeden komentář: “Kryptoměna Facebooku dostává další ránu”

  1. Richard Fuld napsal:

    „Vyloženě proti se postavilo Německo, které přímo přiznalo, že bude bojovat proti paralelním měnám. Stejný přístup zaujal i další silný hráč v Evropě Francie.“ Dobré zprávy! Pouhá bezpečnostní rizika a možnost prát špinavé peníze jsou slabé argumenty. Důležité je zamezit vzniku paralelních peněžních systémů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.