CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

25. 02. 2021

0 komentářů

Saxo Bank oznámila výsledky za rok 2020

 

Skupina Saxo Bank Group přivítala v loňském roce rekordních 238 000 nových aktivních klientů a zaznamenala trvalý příliv klientských aktiv. Celkový počet klientů skupiny se tak vyšplhal na rekordních více než 660 000 aktivních klientů. Celková klientela se od roku 2018 rozrostla o více než 230 % a zejména v minulém roce došlo k významnému urychlení organického růstu. Celkový objem aktiv klientů činil ke konci loňského roku 478 miliard DKK a dnes již přesahuje 500 miliard DKK.

Loading 

Skupina Saxo Bank Group vykázala za rok 2020 čistý zisk 750 milionů DKK, oproti 40 milionům DKK v roce 2019. Čistý zisk skupiny po odečtení jednorázových položek, tedy normalizovaný čistý zisk skupiny, za rok 2020 přesáhl 1 miliardu DKK.

Výnos z provozní činnosti činil v loňském roce 4316 milionů DKK, zatímco v roce 2019 to bylo 2611 milionů DKK, což představuje zvýšení o 65 %. Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA) se zvýšil z 822 milionů na 1612 milionů dánských korun.

Stručný přehled klíčových ukazatelů za rok 2020 (2019):

  • Příjmy z provozní činnosti: 4316 milionů DKK (2611 milionů DKK)
  • EBITDA (provozní zisk): 1612 milionů DKK (882 milionů DKK)
  • Čistý zisk: 750 milionů DKK (40 milionů DKK)
  • Celková hodnota majetku: 7,4 miliardy DKK (7,1 miliardy DKK)
  • Celkový objem aktiv klientů: 478 miliard DKK (384 miliard DKK)
  • Celkový počet klientů: >660 000 (>525 000)

 

Generální ředitel a zakladatel Saxo Bank Kim Fournais komentuje výsledky takto:

  • Při pohledu na rok 2020 se cítíme poctěni a zároveň jsme hrdí na to, jsme dokázali dosáhnout nových výšin a přivítali v Saxo Bank rekordní počet přes 238 000 nových obchodních klientů. Jedná se o výsledek našeho strategického rozhodnutí rozšířit náš dosah mezi další klienty, zejména z investorského segmentu – i nadále hodláme věnovat veškeré své úsilí tomu, abychom své rostoucí klientele umožnili naplňovat její finanční aspirace.
  • Finanční výsledky za rok 2020 byly uspokojivé a jsou důkazem kvality našich platforem, produktů, cen a služeb – i značné důvěry, jíž se těšíme u své rostoucí klientely. Vliv však měla i kombinace externích faktorů, například zvýšené volatility na kapitálových trzích a změny chování klientů, a průběžná realizace naší strategie, kdy jsme v průběhu několika let vynaložili značné částky na digitalizaci, rozšiřitelnou infrastrukturu, procesy, integraci BinckBank a zlepšování prostředí pro klienty.
  • Realizace naší strategie zvýšila zejména dosah Saxo Bank mezi investory. Výnosy související s obchodováním v tomto segmentu v loňském roce vzrostly o více než 280 %, a dále tak diverzifikovaly finanční příjmy Saxo Bank.
  • Byli jsme svědky zásadního posunu, který vyvolal výrazné zvýšení participace na finančních trzích. Společnost Saxo Bank jsem zakládal před více než 28 lety a dodnes pevně věřím, že posílení drobných investorů je dobrá věc sama o sobě – díky výhodám dlouhodobého celkového růstu, který dokážou trvale nabídnout pouze investice, mohou převzít kontrolu nad svými investicemi i svou finanční budoucností. S tím je spojena i důležitá úloha zprostředkovatelů investic a tou je podpora jejich klientů – nejenže jim umožňují přístup na finanční trhy, ale zároveň zajistí včasné a relevantní informace a nástroje, jež klientům umožní informované investiční rozhodování a řízení rizik.

Změny ve správní radě Saxo Bank

Akcionáři skupiny Saxo Bank Group se rozhodli navrhnout změnu ve složení správní rady. Kari Stadigh, bývalý generální ředitel skupiny a prezident společnosti Sampo plc., má ve funkci předsedy správní rady Saxo Bank nahradit Daniela Donghui Li, generálního ředitele Zhejiang Geely Holding Group, který zůstane nadále členem správní rady.

Nové složení správní rady Saxo Bank Group bude akcionáři schváleno na výroční valné hromadě 11. března 2021.

Kim Fournais, generální ředitel a zakladatel, k tomu poznamenal:

Rádi bychom Danielu Donghui Li poděkovali za jeho významný příspěvek k rozvoji Saxo Bank Group v posledních dvou letech. Za jeho předsednictví jsme dosáhli výrazných pokroků v oblasti rozšiřování dosahu naší skupiny k dalším klientům a partnerům – zejména v Číně, kde jsme založili společný podnik Saxo Fintech. S jeho pomocí a s podporou naší partnerské společnosti Geely jsme zde získali lepší zastoupení i obchodní příležitosti.

Jsme velice hrdí, že se k naší skupině jako nový předseda správní rady připojí Kari Stadigh, jeden z nejznámějších a nejuznávanějších leaderů v oblasti financí. Jeho hluboké znalosti trhu a dosavadní výjimečné výsledky představují vynikající předpoklady pro realizaci naší strategie a další rozšiřování a růst našeho podnikání.“

Kari Stadigh k tomu dodává:

„Saxo Bank má jedinečný podnikatelský model a velmi silné akcionáře a já se nemohu dočkat, až se s jejich plnou podporou zapojím do dalšího budování a růstu této společnosti. Výkonné obchodní a investiční platformy Saxo Bank jsou tím nejlepším, co je dnes na trhu k dispozici, a mají značný globální potenciál – zejména nyní, kdy mnoho lidí po celém světě hledá intuitivní platformy pro správu svých investic.“

Pomáháme klientům v informovaném investičním rozhodování

·       Více než 50 000 účastníků webových seminářů na různá témata od aktuálních zpráv z trhů, přes další vzdělávání až po řízení rizik

·       100% nárůst počtu jedinečných uživatelů našich platforem za den (ve srovnání s rokem 2019)

·       167% nárůst počtu souběžných uživatelů našich platforem za den (ve srovnání s rokem 2019)

Celou zprávu naleznete na následující adrese: https://www.home.saxo/about-us/investor-relations

 

Medailonek Kariho Stadigha

Generální ředitel skupiny a prezident společnosti Sampo plc. v letech 2009–2019. Zástupce generálního ředitele Sampo plc v letech 2001–2009.

Předseda správní rady Mandatum Life Insurance Company Limited v letech 2001–2019. Předseda správní rady If P&C Insurance Holding Ltd v letech 2002–2019. Člen správní rady Nordea Bank AB (publ) v letech 2010–2018. Předseda výboru správní rady Nordea Bank AB (publ) pro hodnocení rizik (BRIC) v letech 2011–2018.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *