CZK/€ 24.315 -0,14%

CZK/$ 23.120 +0,53%

CZK/£ 28.218 -0,23%

CZK/CHF 24.624 +0,05%

06. 01. 2016

0 komentářů

Kauzy okolo Babiše se rozrůstají

 


 

Dotace na Farmu Čapí hnízdo a kauza Agrotec v České poště není jediným problémem, kterému čelí Andrej Babiš. Nyní se k celé záležitosti připojil i anonymní podnět ohledně zvýhodnění čerpání dotací pro velké firmy.

Velké české firmy včetně Agrofertu tlačily vládu ke změně rozdělení peněz z programu na podporu podnikání a inovací, kde je k dispozici zhruba 130 miliard korun. Většina je ale podle doporučení Bruselu určena malým a středním podnikům, zatímco pro velké firmy s více než 250 zaměstnanci je vyčleněno jen 20 procent z celkové sumy.

Loni v květnu se proto zástupci velkých podniků a průmyslových svazů sešli ve sněmovně s náměstkem ministra průmyslu Tomášem Novotným a přesvědčili ho, aby se jejich podíl zvýšil na 40 procent. Záznam této schůzky byl zaznamenán a shrnut do dopisu, který anonym předložil bruselským úřadům jako důkaz.

Je to jen další účelová věc a lež, která má poškodit moji osobu. Já to zásadně odmítám,“ reagoval včera Babiš. Podle šéfa Svazu chemického průmyslu ČR Petra Cingera dopis tlumočí názor více než 80 firem sdružených ve svazu. „Takové dopisy s názory a stanovisky posíláme běžně. Je to jedna z úloh svazu, prosazovat zájmy jeho členů,“ reagoval Cingr a odmítl, že by lobboval jen za Agrofert.
Zdroj : Ihned.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

matematika - špatný výsledek - 1 + 1 = 3

Další důchodová reforma na scéně… nebo ne?

Důchodová reforma je nezbytná. Na tom se shodnou všichni, kteří se alespoň trochu vyznají v demografii. Ovšem zatímco se penzijní systém řítí do záhuby, politici vymýšlí způsoby, jak mu podřezat žíly o něco dříve.

Text: Petr Zámečník

15. 02. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *