Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Huawei uklidňuje své zaměstnance vyšší dividendou

Investice 04.03.2019 | 16:38 0 Komentářů

Čínská společnost Huawei rozhodla o zvýšení dividendy u zaměstnaneckých akcií. Navýšení o tři procenta vyjde firmu na 3,2 miliardy dolarů. Podle agentury Reuters má vyšší dividenda mimo jiné posílit loajalitu pracovníků v době, kdy jsou technologie Huawei vnímány jako bezpečnostní riziko.

Za loňský rok vyplatí Huawei podle agentury Reuters více než třetině ze svých 180 tisíc zaměstnanců 1,05 jüanu na akcii. „Navýšení dividendy svědčí o tom, že byznys společnosti stojí na dobrých základech,“ tvrdí analytik Čou Čang-kuej s tím, že zisk z divize chytrých telefonů by měl překonat očekávání.

Huawei vyšší dividendou odměňuje loajalitu svých zaměstnanců. Samotné držení zaměstnanecké akcie je přitom kompenzováno například vzdáním se placené dovolené. Na druhou stranu se podle Reuters mohou dividendy v některých případech vyšplhat až do výše ročního platu.

„Trochu to připomíná vstup do Komunistické strany Číny nebo do školní Ligy mládeže. Napůl je to dobrovolné, napůl povinné. Pokud uvažujete prakticky, chcete se do tohoto firemního programu přidat,“ uvedl jeden z bývalých zaměstnanců firmy. Huawei se ke své dividendové politice odmítá vyjadřovat.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.