Čtvrtek 17. června. Svátek má Adolf.

Huawei: Neexistuje důkaz ohledně podpory špionáže na území USA

26.02.2019 | 15:49 0 Komentářů

Současný předseda správní rady Huawei, Guo Ping, v úterý na Světovém mobilním kongresu v Barlecone uvedl, že neexistuje důkaz ohledně špionáže USA a společnost Huawei nikdy v minulosti nepodporovala špionáž prostřednictvím svých zařízení a technologii a ani nikdy v budoucnu ji podporovat nebude.

Logo HUAWEI; Autor: [lvectorf]

Předseda správní rady společnosti Huawei, Guo Ping, v úterý na Světovém mobilním kongresu v Barceloně uvedl, že Huawei nedělá žádné „špatné věci“.

Jeho slova přišly v době, kdy společnost Huawei podléhá intenzivnímu vyšetřování a kdy USA naléhají na své západní spojence, aby nepoužívali technologie Huawei k zavádění 5G sítí.

Očekává se, že superrychlý mobilní internet 5G s sebou přinese revoluci v digitální ekonomice díky tomu, že umožní například plně rozvinout a využít funkce autonomního řízení.

„Abychom mohli vybudovat systém, kterému bychom všichni mohli věřit, potřebujeme vyrovnanou odpovědnost, jednotné standardy a jasné regulace,“ v úterý uvedl, Guo Ping na Světovém mobilním kongresu. „Můžeme hrdě říci, že síť 5G je bezpečnější než předchozí 4G,“ dodal.

Zástupci USA a Číny v současné době pracují na vytvoření všeobecné obchodní dohody, která by měla být dokončena do 1. března. Zdlouhavý obchodní spor mezi těmito velmocemi negativně poznamenal finanční trhy a zpomalil světovou ekonomiku.

V centru konfliktu je Huawei, který čelí obvinění ze strany Washingtonu kvůli porušování sankcí, krádeži intelektuálního vlastnictví a umožnění Číně státní špionážní operace.

Postupné vytlačování Huawei

Společnost se prosadila na klíčových trzích díky tomu, že nabídky high-tech vybavení za nižší ceny než její rivalové.

Nicméně technologický gigant byl nedávno účinně vytlačen z amerického trhu z důvodu podezření, že technologie Huawei by mohla umožnit špionáž od čínské vlády.

Kromě USA také Kanada, Británie a Německo zvažují možný zákaz 5G sítí od společnosti Huawei z důvodu možných bezpečnostních rizik.

Nový Zéland a Austrálie již oficiálně zakázaly poskytovatele dodávající síť 5G.

Současný předseda správní rady Guo Ping; Autor: [HUAWEI]

Guo Ping ve čtvrtek zopakoval pozici společnosti Huawei. Dle jeho slov nikdy v minulosti nedošlo k tomu, že by společnost umožnila nějaké zemi špionáž díky jejím zařízením a ani v budoucnu k tomu nikdy nedojde.

Guo požádal výrobce high-tech zařízení, poskytovatelé sítí a vládu o spolupráci k vytvoření jednotných standardů pro řízení rizik kybernetické bezpečnosti.

Zdroj: CNBC

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Tomáš Novák, Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.