Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

HSBC rozšiřuje působnost na českém trhu

Banky Luboš Svačina 28.03.2008 | 10:32 0 Komentářů

Třetí největší bankovní a finanční skupina světa HSBC expanduje na českém trhu. V oblasti osobního bankovnictví začíná pod značkou HSBC Premier jako první nabízet služby globálního bankovnictví a správy majetku.

Současně s rozšířením služeb v oblasti osobního bankovnictví zpřístupnila HSBC svou mezinárodní síť také domácím středním a malým podnikům. Česká republika je první zemí ve střední a východní Evropě, kde HSBC začíná nabízet služby HSBC Premier.

"Poskytujeme služby mezinárodního bankovnictví prostřednictvím naší celosvětové finanční sítě a vyspělého internetového a telefonního bankovnictví, přičemž investorům splňujícím kvalifikační kritéria neúčtujeme žádné poplatky,“ komentuje strategii Guy Hamilton, ředitel HSBC Bank pro střední a východní Evropu.

Klienti HSBC Premier mohou zdarma využívat paletu služeb, mezi které patří například založení a vedení běžného účtu (v Česku je to aktuálně až šest účtů: korunový, eurový a dolarový, v každé měně běžný i spořicí), kontokorent k běžnému účtu (do 7 500 Kč bezúročně, do 75 000 Kč úrok 11,9 % p. a.), internetové bankovnictví, osobní bankéř, vydání debetní platební karty MasterCard Premier (bez jakýchkoli poplatků za vydání, vedení či výběry ze všech bankomatů v ČR i zahraničí, a to jak pro majitele účtu, tak v případě dodatkových karet).

"Globální bankovnictví spočívá v tom, že český klient může z jednoho místa spravovat své účty či investice v různých zemích, získat v kterékoli z deseti tisíc poboček HSBC na světě pomoc při nenadálých událostech na cestách nebo si nechat otevřít Premier účet v zahraničí ještě předtím, než odcestuje z České republiky. Jedná se tak o první skutečně celosvětově propojené bankovnictví," říká František Kopřiva, ředitel HSBC Bank v Česku.

Zdroj: Tisková zpráva HSBC Bank, Mesec.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.