Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

GE Money Bank odpustí zájemcům o hypotéku poplatek za zpracování

GE Money Bank nebude zájemcům o hypoteční úvěr účtovat poplatek za zpracování úvěrové dokumentace v období od 3. 3. 2008 do 30. 4. 2008. Od nového roku oznámilo poplatkové zvýhodnění hypoték již 7 bank.

Poplatkově zvýhodněná nabídka se vztahuje na hypotéky s pěti a desetiletou fixací ve výši od 1,3 milionu korun a také s 10-ti letou fixací.


„Největší zájem registrujeme v poslední době o hypotéky s delší fixací úrokové sazby, především na dobu pěti a deseti let. Rovněž průměrná výše hypotečního úvěru se nyní nejčastěji pohybuje kolem 1,6 milionů korun. A právě pro zájemce o tyto druhy hypoték jsme připravili speciální nabídku, díky níž lze ušetřit až 25 tisíc korun. Ušetřené peníze žadatelé pak mohou použít podle svých představ,“ řekl Michal Tuček, manažer hypoték GE Money Bank a doplnil: "s ohledem na možné zvyšování úrokových sazeb ze strany ČNB se v současnosti vyplatí brát si hypotéky s dlouhodobou fixací. GE Money Bank nyní nabízí hypotéky s desetiletou fixací za cenu jednoleté, u nichž garantovaná úroková sazba začíná již na 4,94 % p.a.“

Za první dva měsíce roku 2008 GE Money Bank poskytla 743 nových hypoték v celkové hodnotě 1,1 milardy korun. Ve stejném období minulého roku to bylo 634 nových hypotečních úvěrů v hodnotě 941 milionů korun.

O dalším vývoji úrokových sazeb hypotečních úvěrů směrem nahoru však lze polemizovat. Současná úroveň úrokových sazeb se pohybuje na rekordních úrovních. A vzhledem k tomu, že v nejbližších měsících se neočekává zvýšení základních úrokových sazeb ze strany ČNB nabízí se také možnost, alespoň v krátkodobém horizontu, obecného snižování úrokových sazeb. 

V letošním roce oznámily poskytování hypoték bez poplatku ještě další hypoteční banky: mBank, Oberbank, Poštovní spořitelna, Hypoteční banka, Wüstenrot a Raiffeisenbank, nově odhad zdarma zpracuje za klienty Česká spořitelna.

Zdroj: Tisková zpráva GE Money Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.