Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Fond společnosti Arcona Capital zamířil na pražskou burzu

Investice 31.10.2018 | 17:32 0 Komentářů

Arcona Capital zapsala na Burzu cenných papírů Praha nemovitostní fond Arcona Property Fund N. V. Jde o vůbec první fond zapsaný na pražské burze v segmentu Fondů UCITS (subjektů kolektivního investování do převoditelných cenných papírů) a AIF (alternativních investičních fondů).

„Jedná se o transakci s výhodou ‚prvního tahu’,” řekl Guy Barker, výkonný ředitel společnosti Arcona Capital a zároveň manažer fondu. „Umožní našim stávajícím investorům okamžitě obchodovat s akciemi fondu Arcona Property Fund jak v Praze, tak v Amsterdamu, což zvýší likviditu cenných papírů, a tím i náš potenciál navýšit kapitál potřebný pro další expanzi. Po regulačním schválení budou mít prostřednictvím pražské burzy výhledově možnost obchodovat s akciemi i retailoví investoři, což jim poskytne zajímavou alternativu pro vstup na regionální trh s nemovitostmi. Fond nabízí atraktivní kombinaci likvidity a dividend v pevném regulačním rámci,“ dodal Guy Barker.

„Se společností Arcona se investorům otevírá možnost investic do stále velmi populárního nemovitostního segmentu, a to v českých korunách na lokálním regulovaném trhu,“ dodal Petr Koblic, generální ředitel Burzy cenných papírů Praha.

Zdroj: Tisková zpráva Arcona Capital

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.