CZK/€ 25.360 +0,04%

CZK/$ 23.427 -0,06%

CZK/£ 29.607 -0,09%

CZK/CHF 26.602 -0,11%

19. 02. 2014

22 komentářů

Fincentrum zvýšilo v roce 2013 obrat o 13 % na 1,375 miliardy Kč

 


 

„V České republice za sebou mají finanční poradci složitý rok. Nezdařená penzijní reforma, ale i rostoucí nároky na kvalitu poradenství se podepsaly na výkonnosti řady tradičních firem v oboru. Největší konkurenti propadli meziročně o –20 až –30%. Díky dlouholetému tlaku na kvalitu poradenství a propracovaný systém vzdělání obstáli poradci Fincentra i v tomto náročném období a jako jediní meziročně rostou,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Fincentrum ukončilo úspěšně první rok fungování s novými akcionáři, investičními fondy ARX Equity Partners a Capital Dynamics. Rok 2013 byl také prvním rokem fungování akciového programu pro poradce a ředitele Fincentra. Nejlepších 68 z nich má proto nárok získat akcie lucemburské skupiny Fincentrum v hodnotě přibližně 100 milionů korun.

Klíčové ukazatele v České republice:

 • Fincentrum zprostředkovalo každou 14. hypotéku v ČR. Poradci Fincentra zprostředkovali téměř 8 tisíc hypoték v objemu 10,3 miliardy Kč (meziročně +23 %).
 • Stále významnější roli ve finančním poradenství hrají investice, které mimo jiné nahrazují produkty nabízené v rámci reformovaného penzijního systému. Počet zprostředkovaných smluv v oblasti investic vzrostl v roce 2013 o čtvrtinu na více než 22 tisíc. Nasmlouvaná roční výše investic překročila hranici jedné miliardy korun (meziročně +52 %).
 • Fincentrum je jedinou velkou společností, která dokázala na stagnujícím trhu finančního poradenství růst (přibližně o 6%) a zvýšit tak svůj tržní podíl.

Klíčové ukazatele na Slovensku:

 • Fincentrum je absolutně největším zprostředkovatelem hypoték na Slovensku, když zprostředkovalo každou 10. hypotéku. Poradci zajistili svým klientům více než 7.300 hypoték v objemu 417 mil. EUR (meziročně +77 %).
 • Počet zprostředkovaných smluv v oblasti investic vzrostl v roce 2013 o 35,8 %. Nasmlouvaná roční výše investic dosáhla objemu 24 mil. EUR (meziročně +11,7 %).
 • Fincentrum dokázalo během několika málo let smazat historický náskok tradičních konkurentů na trhu. Díky meziročnímu zvýšení obratu o třetinu na 14 mil. EUR sahá na pozici druhého největšího zprostředkovatele.

Uvedené výsledky projdou jako v předchozích letech auditem renomované auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 22 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Retailové nemovitostní fondy. Na špici je CREDITAS, ZDR Investments a Conseq realitní

Inflace v Česku nepolevuje. V lednu zrychlila na 9,9 procenta z prosincových 6,6 procenta. Meziměsíční růst cen je nejvyšší od roku 1993. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Investoři proto hledají způsoby, jak své prostředky zhodnotit. Zajímavé výnosy přináší například nemovitostní fondy. Jaká byla v loňském roce výnosnost těch […]

Text: Filip Kučera

22. 02. 2022

Karel Šulc - Fincentrum

Karel Šulc: Ve strategiích ETF Constellation nabídneme aktivně řízené jednorázové i pravidelné investice

Divize Fincentrum bude rozvíjet investiční poradenství. V rámci této změny nabídne nejprve jednorázové, ale následně i pravidelné investice prostřednictvím strategií ETF Constellation, využívajících investiční signály BlackRock. Co změna přinese pro klienty i pro jejich poradce? Odpovídá Karel Šulc, místopředseda představenstva společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • F. Vopička

  19 února, 2014

  6% v Česku je hodně nebo málo?

  Odpovědět

 • Radek

  20 února, 2014

  Řekl bych, že dost, vzhledem k tomu, že si přes polovinu hypoték prodají samy banky a hypotečních zprostředkovatelů je poměrně hodně.

  Odpovědět

 • TM

  20 února, 2014

  … málo, pokud uvážíme s jakými slovy byl uváděn vstup finanačních investorů a úvahami jak rychle FCT poroste do výšin. Zdvojnásobení obratu do 5ti let? Na to to asi stačit nebude …

  Odpovědět

 • xyz

  21 února, 2014

  Partners propadli o 20%, ZFP prý o třetinu,. Jakykoliv nepokles je úspěch, blahopřání do Fincentra!!!

  Odpovědět

 • radim

  21 února, 2014

  Nevěřte všemu, co vám publikují. Partners šli dolů o 7% na 1,3 mld. Kč. Fincentrum CR má sotva miliardu, když odectete 14 mil. Euro. A miliardu v CR hlásili už loni. No, nevím, nějak ta čísla nesedí a někdo tu s nimi kouzli. Nicméně hypotekove slovensko klobouk dolů.

  Odpovědět

 • Petr

  21 února, 2014

  Radime, tady to už nevokecáme. Opravdu to je těch 20 % mínus, asi jsem to s těma mandátkama posral.

  Odpovědět

 • Hurvínek

  21 února, 2014

  Pokud je to pravda, je už i tak Fincentrum větší než Partners, že? O to nejde!!! Hlavně je mi záhadou, jak ta nej nej nej nej nej nej nej firma v celém vesmíru mohla poklesnout? Partners jsou nejlepší tak jak je to možné?

  Odpovědět

 • pravda

  23 února, 2014

  no, ještě nedávno ve Forbesu plánovali a investorům slibovali 1,45 mld. Kč, teď jsou na 1,37 a z toho 0,37 na Slovensku. Loni v tiskové zprávě psali, že v ČR mají 1,005 mld. Kč. Tedy v ČR v obratu žádný růst. Pokud tedy v té tiskové zprávě loni nelhali. V ČR jsou tak stále o třetinu a čtvrtinu menší v obratu i v počtu poradců než Partners. Reálně jsou menší ještě více, protože jejich produkce jsou hlavně životky a z nich provize 180%, zatímco u Partners je to 140%. To jde vidět i na struktuře produkce. Konkrétně, Partners udělá o 50% více hypoték (15 mld. Kč), o 70% více jednorázových a pravidelných investic (1,77 mld. Kč nasmlouvaných ročních investic). Jediné, kde nemá tak obrovský náskok jsou logicky životky, kde to ale Fincentrum nezveřejňuje. Na rozdíl od Fincentra si čísla Partners přečtete ve veřejně dostupném JsmePartners, výroční zprávě a reportuje je AFIZu a to všechny.

  Ne, že by to na tomto webu mělo jakýkoliv význam. :) nebo že by to obecně bylo zas tak důležité. Pro klienty je to ta stejná banda a je jedno, jestli je okrádá o 180% nebo 140%. Jestli dělá prodej nebo poradenství.

  ale pobavil mě jako obvykle Petr Stuchlík propagandou o tlaku na kvalitu. :)

  nakonec se stejně směje Spořka s obratem 160 mld. Kč a více než 100.000 nových smluv měsíčně. a brzo se podobně bude smát Česká Pošta. a vyhrají klienti, protože Pošta a Spořitelna jsou jistota a kvalita!

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík, Fincentrum

  23 února, 2014

  Dobrý večer,

  Na rozdíl od Vás se umím podepsat, upřímný a čestný kolego z Partners :-)

  Proč Partners své výsledky za rok 2013 ještě nezveřejnilo? Jistě je již zná.

  Čísla Fincentra jsou auditovaná pwc a transparentní. To co stačí dvěma podnikatelům, opravdu nestačí globálnímu správci aktiv. Ano, v souvislosti se změnou účetní metodiky, standardů reportingu a hlavně konsolidaci může zpětně dojít k změně některých parametrů závěrky. No a co, to nikoho nepřekvapí.

  Zakončeme olympijsky :-)

  Putin také říká: jsme nejlepší! Přesto z Ruska permanentně odcházejí lidé jinam.

  Nepřipomíná vám to Partners? Nebo od vás také – jako z Ruska – odcházejí jen ti zoufalci, o které stejně nestojíte?

  Hezký večer a lepší rok 2014 všem.
  I Partners.

  Petr Stuchlík,
  Fincentrum a.s.

  Odpovědět

 • Poradce Partners

  24 února, 2014

  Pane Stuchlíku,

  je jen škoda, že ve vašich účetních uzávěrkách a výročních zprávách chybí informace, kolik smluv ŽP vám do jednoho až dvou let popadá. Férové by bylo uvádět, kolik jste toho sjednali a kolik vám toho na druhé straně popadalo, to by pak byla panečku čísla (obecně, ve všech MLM typu Pááártners, OVB, ZFP, Swiss Life Select apod.).

  Odpovědět

 • Účetní

  24 února, 2014

  Vy asi moc nerozumíte účetnictví, pane. Smlouvy co spadnou a stornují se dřív nebo později čísla sníží. To není jako jednotky v OVB, tady jde o peníze, pane.

  Odpovědět

 • Účetní

  21 února, 2014

  Účetní PR kouzla :) – díky zásahu ČNB je to na 14 mil eur že Slovenska + 35 mil CZK = 2,5%
  a z 13% růstu je hned něco přes 10%. :)

  Odpovědět

 • KPMG

  21 února, 2014

  V Partners neznají účetnictví, jinak by věděli, že intervence ČNB neměly velký vliv, protože „průměrný kurz“. Co se divím, KPMG už přikryla větší prasárny u Kellnera, přikryje i podvody Borkovce.

  Odpovědět

 • sd

  22 února, 2014

  neni známo, že by Borkovec podváďel

  Odpovědět

 • Karla Mráčková, televizní rosnička, klientka RD Lichtenberg

  22 února, 2014

  Zatím to není známo.

  Odpovědět

 • bla

  23 února, 2014

  to jsou kecy, takhle vykrikovat umi kazdej 😀

  Odpovědět

 • :)

  20 února, 2014

  Dealovanie hypotek nie je financne poradentsvo, sudruzi z FCTR by to uz mohli pochopit…

  Odpovědět

 • Šatan v šatne

  20 února, 2014

  A čo to je, pán hokejista? S hypotékou vztah poradce-klient často začíná. Právě u hypotéky se poradce může předvést.

  Odpovědět

 • Yowie

  21 února, 2014

  Šatan v šatně: Já zatím bez výjimky zažil to, že když poradce předvedl, co umí v oblasti hypoték, tak ten vztah zase velmi rychle skončil… :-)

  Odpovědět

 • NN

  21 února, 2014

  Jaký je obrat zvlášť za každou zemi?

  Odpovědět

 • Radek

  21 února, 2014

  „Díky meziročnímu zvýšení obratu o třetinu na 14 mil. EUR sahá na pozici druhého největšího zprostředkovatele.“

  • takže v ČR ten zbytek

  Odpovědět

 • z pojistovny

  23 února, 2014

  Blahopřeji Fincentru! Každý, kdo zná český trh finančního zprostředkování, tak to musí považovat za úspěch. Trh jako celek šel dolů, oni ne. Po tom prodeji to všichni čekali, Nejedlý se Stuchlíkem to ustáli. Dokonce trošičku rostli. Good.

  Odpovědět