Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Fincentrum zvýšilo v roce 2013 obrat o 13 % na 1,375 miliardy Kč

Fincentrum dokázalo v roce 2013 na stagnujícím trhu růst dvouciferným tempem. Konsolidovaný obrat v České republice a na Slovensku překonal 1,375 miliardy Kč, což představuje meziroční růst o 13 %, i když všichni významní konkurenti meziročně poklesli. Výborné výsledky přibližují firmu ke stanovenému cíli stát se na obou trzích do roku 2017 největší firmou v oboru finančního poradenství.

„V České republice za sebou mají finanční poradci složitý rok. Nezdařená penzijní reforma, ale i rostoucí nároky na kvalitu poradenství se podepsaly na výkonnosti řady tradičních firem v oboru. Největší konkurenti propadli meziročně o –20 až –30%. Díky dlouholetému tlaku na kvalitu poradenství a propracovaný systém vzdělání obstáli poradci Fincentra i v tomto náročném období a jako jediní meziročně rostou,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Fincentrum ukončilo úspěšně první rok fungování s novými akcionáři, investičními fondy ARX Equity Partners a Capital Dynamics. Rok 2013 byl také prvním rokem fungování akciového programu pro poradce a ředitele Fincentra. Nejlepších 68 z nich má proto nárok získat akcie lucemburské skupiny Fincentrum v hodnotě přibližně 100 milionů korun.

Klíčové ukazatele v České republice:

 • Fincentrum zprostředkovalo každou 14. hypotéku v ČR. Poradci Fincentra zprostředkovali téměř 8 tisíc hypoték v objemu 10,3 miliardy Kč (meziročně +23 %).
 • Stále významnější roli ve finančním poradenství hrají investice, které mimo jiné nahrazují produkty nabízené v rámci reformovaného penzijního systému. Počet zprostředkovaných smluv v oblasti investic vzrostl v roce 2013 o čtvrtinu na více než 22 tisíc. Nasmlouvaná roční výše investic překročila hranici jedné miliardy korun (meziročně +52 %).
 • Fincentrum je jedinou velkou společností, která dokázala na stagnujícím trhu finančního poradenství růst (přibližně o 6%) a zvýšit tak svůj tržní podíl.

Klíčové ukazatele na Slovensku:

 • Fincentrum je absolutně největším zprostředkovatelem hypoték na Slovensku, když zprostředkovalo každou 10. hypotéku. Poradci zajistili svým klientům více než 7.300 hypoték v objemu 417 mil. EUR (meziročně +77 %).
 • Počet zprostředkovaných smluv v oblasti investic vzrostl v roce 2013 o 35,8 %. Nasmlouvaná roční výše investic dosáhla objemu 24 mil. EUR (meziročně +11,7 %).
 • Fincentrum dokázalo během několika málo let smazat historický náskok tradičních konkurentů na trhu. Díky meziročnímu zvýšení obratu o třetinu na 14 mil. EUR sahá na pozici druhého největšího zprostředkovatele.

Uvedené výsledky projdou jako v předchozích letech auditem renomované auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers Česká republika.

22 komentářů: “Fincentrum zvýšilo v roce 2013 obrat o 13 % na 1,375 miliardy Kč”

 1. z pojistovny napsal:

  Blahopřeji Fincentru! Každý, kdo zná český trh finančního zprostředkování, tak to musí považovat za úspěch. Trh jako celek šel dolů, oni ne. Po tom prodeji to všichni čekali, Nejedlý se Stuchlíkem to ustáli. Dokonce trošičku rostli. Good.

 2. NN napsal:

  Jaký je obrat zvlášť za každou zemi?

  • Radek napsal:

   „Díky meziročnímu zvýšení obratu o třetinu na 14 mil. EUR sahá na pozici druhého největšího zprostředkovatele.“

   • takže v ČR ten zbytek

 3. :) napsal:

  Dealovanie hypotek nie je financne poradentsvo, sudruzi z FCTR by to uz mohli pochopit…

  • Šatan v šatne napsal:

   A čo to je, pán hokejista? S hypotékou vztah poradce-klient často začíná. Právě u hypotéky se poradce může předvést.

   • Yowie napsal:

    Šatan v šatně: Já zatím bez výjimky zažil to, že když poradce předvedl, co umí v oblasti hypoték, tak ten vztah zase velmi rychle skončil… :-)

 4. F. Vopička napsal:

  6% v Česku je hodně nebo málo?

  • Radek napsal:

   Řekl bych, že dost, vzhledem k tomu, že si přes polovinu hypoték prodají samy banky a hypotečních zprostředkovatelů je poměrně hodně.

  • TM napsal:

   … málo, pokud uvážíme s jakými slovy byl uváděn vstup finanačních investorů a úvahami jak rychle FCT poroste do výšin. Zdvojnásobení obratu do 5ti let? Na to to asi stačit nebude …

   • xyz napsal:

    Partners propadli o 20%, ZFP prý o třetinu,. Jakykoliv nepokles je úspěch, blahopřání do Fincentra!!!

    • radim napsal:

     Nevěřte všemu, co vám publikují. Partners šli dolů o 7% na 1,3 mld. Kč. Fincentrum CR má sotva miliardu, když odectete 14 mil. Euro. A miliardu v CR hlásili už loni. No, nevím, nějak ta čísla nesedí a někdo tu s nimi kouzli. Nicméně hypotekove slovensko klobouk dolů.

     • Petr napsal:

      Radime, tady to už nevokecáme. Opravdu to je těch 20 % mínus, asi jsem to s těma mandátkama posral.

     • Hurvínek napsal:

      Pokud je to pravda, je už i tak Fincentrum větší než Partners, že? O to nejde!!! Hlavně je mi záhadou, jak ta nej nej nej nej nej nej nej firma v celém vesmíru mohla poklesnout? Partners jsou nejlepší tak jak je to možné?

      • pravda napsal:

       no, ještě nedávno ve Forbesu plánovali a investorům slibovali 1,45 mld. Kč, teď jsou na 1,37 a z toho 0,37 na Slovensku. Loni v tiskové zprávě psali, že v ČR mají 1,005 mld. Kč. Tedy v ČR v obratu žádný růst. Pokud tedy v té tiskové zprávě loni nelhali. V ČR jsou tak stále o třetinu a čtvrtinu menší v obratu i v počtu poradců než Partners. Reálně jsou menší ještě více, protože jejich produkce jsou hlavně životky a z nich provize 180%, zatímco u Partners je to 140%. To jde vidět i na struktuře produkce. Konkrétně, Partners udělá o 50% více hypoték (15 mld. Kč), o 70% více jednorázových a pravidelných investic (1,77 mld. Kč nasmlouvaných ročních investic). Jediné, kde nemá tak obrovský náskok jsou logicky životky, kde to ale Fincentrum nezveřejňuje. Na rozdíl od Fincentra si čísla Partners přečtete ve veřejně dostupném JsmePartners, výroční zprávě a reportuje je AFIZu a to všechny.

       Ne, že by to na tomto webu mělo jakýkoliv význam. :) nebo že by to obecně bylo zas tak důležité. Pro klienty je to ta stejná banda a je jedno, jestli je okrádá o 180% nebo 140%. Jestli dělá prodej nebo poradenství.

       ale pobavil mě jako obvykle Petr Stuchlík propagandou o tlaku na kvalitu. :)

       nakonec se stejně směje Spořka s obratem 160 mld. Kč a více než 100.000 nových smluv měsíčně. a brzo se podobně bude smát Česká Pošta. a vyhrají klienti, protože Pošta a Spořitelna jsou jistota a kvalita!

       • Petr Stuchlík, Fincentrum napsal:

        Dobrý večer,

        Na rozdíl od Vás se umím podepsat, upřímný a čestný kolego z Partners :-)

        Proč Partners své výsledky za rok 2013 ještě nezveřejnilo? Jistě je již zná.

        Čísla Fincentra jsou auditovaná pwc a transparentní. To co stačí dvěma podnikatelům, opravdu nestačí globálnímu správci aktiv. Ano, v souvislosti se změnou účetní metodiky, standardů reportingu a hlavně konsolidaci může zpětně dojít k změně některých parametrů závěrky. No a co, to nikoho nepřekvapí.

        Zakončeme olympijsky :-)

        Putin také říká: jsme nejlepší! Přesto z Ruska permanentně odcházejí lidé jinam.

        Nepřipomíná vám to Partners? Nebo od vás také – jako z Ruska – odcházejí jen ti zoufalci, o které stejně nestojíte?

        Hezký večer a lepší rok 2014 všem.
        I Partners.

        Petr Stuchlík,
        Fincentrum a.s.

        • Poradce Partners napsal:

         Pane Stuchlíku,

         je jen škoda, že ve vašich účetních uzávěrkách a výročních zprávách chybí informace, kolik smluv ŽP vám do jednoho až dvou let popadá. Férové by bylo uvádět, kolik jste toho sjednali a kolik vám toho na druhé straně popadalo, to by pak byla panečku čísla (obecně, ve všech MLM typu Pááártners, OVB, ZFP, Swiss Life Select apod.).

         • Účetní napsal:

          Vy asi moc nerozumíte účetnictví, pane. Smlouvy co spadnou a stornují se dřív nebo později čísla sníží. To není jako jednotky v OVB, tady jde o peníze, pane.

     • Účetní napsal:

      Účetní PR kouzla :) – díky zásahu ČNB je to na 14 mil eur že Slovenska + 35 mil CZK = 2,5%
      a z 13% růstu je hned něco přes 10%. :)

      • KPMG napsal:

       V Partners neznají účetnictví, jinak by věděli, že intervence ČNB neměly velký vliv, protože „průměrný kurz“. Co se divím, KPMG už přikryla větší prasárny u Kellnera, přikryje i podvody Borkovce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.