Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Fincentrum je opět jedinou finančně-poradenskou společností v žebříčku 100 nejlepších firem v ČR

V roce 2010 se stala skupina Fincentrum historicky první finančně-poradenskou společností zařazenou mezi 100 nejlepších firem v Česku. Úspěch zopakovala také v letošním roce a v žebříčku Českých 100 nejlepších se umístila na 78. místě. (Tisková zpráva Fincentrum)

Opětovné umístění skupiny Fincentrum v prestižním žebříčku nejlepších firem v České republice je důkazem rostoucího významu oboru finančního poradenství. Cílem soutěže Českých 100 nejlepších je nalézt, vybrat, zviditelnit a ocenit české firmy, které dosahují vynikajících anebo pozitivně pozoruhodných výsledků.

Skupina Fincentrum je dlouhodobě přední finančně-poradenskou společností na českém a slovenském trhu. Ačkoli jsou aktuální podmínky na českém trhu pro finanční poradce skutečnou výzvou, očekává Fincentrum i v letošním roce dynamický růst obratu, jehož výše by měla překročit jednu miliardu korun.

Tagy Fincentrum

44 komentářů: “Fincentrum je opět jedinou finančně-poradenskou společností v žebříčku 100 nejlepších firem v ČR”

 1. Byvaly/a GST napsal:

  Nikdo nehani OVB, to zvladate sami, ale nechapu, proc se schovavat za ProfiFP atd.. Ale kazdy ma svou sanci. Ja byl/a taky modry/a.. Newer more.. 🙂

  • Compliance napsal:

   A jaký je v tom prosím rozdíl, být modrý(á) nebo červený(á)? To jako, že když změníte barvu tak zároveň změníte charakter? Když jste modrý(á) tak „boucháte“ investička jak pan Molnár či Zoubek káže a když už jste pak červený(á) tak „boucháte“ co? Nějak mně to hlava nebere. prosím o vysvětlení.

   • byvaly/a GST napsal:

    Mas pravdu, je to o charakteru, jen u cervenych si muzu ten charakter zachovat… Tot rozdil.. Staci takto?

   • byvaly/a GST napsal:

    Mas pravdu, je to o charakteru, jen u cervenych si muzu ten charakter zachovat… Tot rozdil.. Staci takto?

   • byvaly/a GST napsal:

    Mas pravdu, je to o charakteru, jen u cervenych si muzu ten charakter zachovat… Btw. rika se tomu poradenstvi, ale s tim to uz v OVB nemelo bohuzel moc spolecnehoTot rozdil.. Staci takto?

    • Compliance napsal:

     A kdo to poradenství u vašich klientů dělal? Vy osobně nebo jste se nechala někým zastupovat? Je to vždy až trapně stejné: V tom OVB jsem byl(a) nucena dělat něco co nemělo s poradenstvím nic společného, pár let jsem to vydržel(a), pak prozřel(a), a teď ve Fincentru už budu jenom hodný(á) kluk(holka) 🙂 :).

    • ... napsal:

     Ne OVB, ale Zoubkovo struktura! OVB je jen značka stejně jako Fincentrum, vše ostatní je o lidech, tak na co tyhle žabomyší války? Všude jsou zlatokopové i ti, co dělaj férové poradenství. Tenhle věčný hnůj, co se tady hází, kazí jméno celému oboru a pak je jedno, jestli jste FTCR, BC nebo OVB. Ničemu se tím nepomůže!!!

 2. GST od Molnara napsal:

  Nema smysl se tu dohadovat, ja byla v OVB 4 roky a dnes jsem stastna, ze mohu byt ve FCTR! Diky Stando! A jen z vlastni zkusenosti rikam, ze kdo nema srdce na to, hnusne klienty okradat, tak v OVB se neudrzi!

  • taky OVBák napsal:

   Míšo (?), byl bych rád, kdybys nešířila bludy o OVB. Po 4 letech sama moc dobře víš, že neni OVB jako OVB. Tak nekaž jméno nám z jiných – poctivých struktur. Co dělá Molnár a spol. se ví, ale jinde se ČP nebombí vůbec :-). Díky

   • JV napsal:

    Pokud \“se to ví\“ a jste z poctivé struktury tak jsou jen tři možnosti:
    Něco s tím aktivně děláte (což jak víme je v OVB utopie viz zloděj Štork)

    Jste na odchodu z kýble hnoje.

    Jste bezpáteřní trubka co je pro ní čest a poctivost jen prázdná sláma a to ještě jen když se to hodí.

    Z reakce vylučuji druhou možnost a o první se nikdo nesnaží tedy?

    • taky OVBák napsal:

     V první řadě by tohle měla řešit ČP, protože je to její průser a bohužel tihle chytráci od Zoubka toho zneužili. Další věc je, že každá podezřelá smlouva jde na ČNB a když to posvětí ona, tak co víc s tim může centrála udělat, když to klient podepíše? Bojujeme proti tomu neustále, stížnosti na konkrétní lidi, dopisy klientů na centrálu, atd. Co víc dělat? To, že odejdu z OVB jinam ten trh přeci nezmění a zvenku se dá proti tomu bojovat ještě hůř! A proč bych odcházel „z tohohle kýble hnoje“, když mě to funguje a dělám to fér pro klienta? Já jsem FP těch klientů, ne OVB. Přeci neznamená, že kdo pracuje pod hlavičkou OVB, je bezpáteřní trubka, nebo ano? Dost zvláštní názor!

     • JV napsal:

      Ale já se tu SS pokoušel změnit zevnitř, nemělo smysl odcházet jinam, já byl v bojových jednotkách, žádná zvěrstva jako Osvětim jen elitní armáda…

      Úplně stejné, a ano jste bezpateřní trubka. Mnohem víše je u mne někdo kdo si neuvědomuje že to je problém neb nezná, ale kdo zná a zůstává v kýblu hnoje je…
      P.S. Co by centrála asi tak mohla dělat? Otázka spíš je, co chce dělat a centrála OVB chce jen BJ a je jedno jak (jedině snad že by někdo strategicky vyhodnotil, že by to mohlo snížit jiné BJ pak je nějaká skromná akce možná)

      • Compliance napsal:

       Poněkud přehnané přirovnání pane JV. S některými věcmi by se mělo jako se šafránem.Jinak hrozí devalvace a návrat. A názor „taky OVBaka“ je mně docela sympatický, gordický uzel se dá rozetnout (bez fatálních následků) mečem jen v mýtech. Místní centrála žádné společnosti se zahraničním vlastníkem s tím nic dělat nemůže, zejména když vlastníkovi klesá v historických zemích obrat (viz. Frankfurter borse). A co vlastně ten pan Zoubek, a jeho boys and girls, tak ošklivého dělá?

      • taky OVBák napsal:

       Vážený pane JV, je vidět, že vás nikdo nenaučil slušné komunikaci, a proto nemá cenu s vámi dále diskutovat. Jenže potom kvůli takovým jako jste vy klesá kredit finančního poradenství, protože co uvidí klient, když sem vleze? Akorát bandu tupců, kteří se přou o to, kdo to dělá líp a sám si udělá názor na to, kdo je vlastně finanční poradce. Proč neuznat, že jsou ti poctiví a ti nepoctiví (napříč celým trhem), s čímž my tady nic neuděláme a neukončit tuhle nejapnou diskuzi, která navíc nemá řešení?
       A propos, stejně se obávám, že tu bojujou proti sobě lidi, kteří jsou na stejné lodi a ty „bezpáteřní trubky“ si zrovna někde vesele bouchaj investička 🙂

       • JV napsal:

        Hluboký omyl, až si poposkočíte bude to bolet. Vy jste pouze ta trubka, ty co si bouchají investička (a to už dnes v lepším případě) jsou zloději (štork). Upřímně, pokud sem a kamkoliv jinam vleze klient jedině dobře, protože pak možná začne ty papíry, co mu předkládá ten hodný pán co mu strčil nohu do dveří, číst a alespoň elementárně počítat. Dokud bude v tomto oboru působit většina toho co teď (eticky vadní lidé, „profesionálové“ co si odskočili od soustruhu) tak je to sice možná smutné, ale je třeba křičet byť se to nemusí líbít.
        P.S. rozesmála mne neslušná komunikace – od anonyma reagujícího na pravdivé přirovnání situace sice silné, ale v historických souvislostech překvapivě podobné (wafen ss by se bez okolků dali srovnat třeba s britskými comandos až na ten jediný a maličký detail a to je přesně ta analogie, kdy byli součastí organizace, jež měla i vnitřního nepřítele…)

        • Compliance napsal:

         Klidně porovnávejte v historických souvislostech koho chcete, ale nepleťte jablka s hruškami :).

       • Radek napsal:

        Občas se těmito diskusemi dost bavím. Například mi přijde kouzelný názor, že každý OVBák je špatný… dokud nepřejde do FCTR :-D.

        Sám jsem poznal dobré poradce i tam, kde je jiní nechtějí vidět. Dokonce znám jednoho i ze ZFP.

        • JV napsal:

         Nepadlo zde že každý OVBák je špatný a už vůbec ne o tom, že by měl přecházet k Fctr. Jistě se i v megažumpě jako je ZFP nebo snad v Kapitolu najdou dobří poradci, to že se počítají na prstech nešikovného truhláře je věc jiná.
         O tom řeč ale není. Jde o fakt, kdy si údajně dobrý poradce uvědomí, že v okolí je něco špatně a následný postoj k dané situaci…

   • OVB P-sever napsal:

    V OVB je hodně spolupracovníků co dělají svou práci poctivě. Jméno nám kazí nezletilí machři z ředitelství „M.Z.“, kteří klidně okradou investičkem svoji babičku. Narážíme na takové klienty každý den, vedení bohužel zajímají jenom jednotky. K čemu je ale výkon pro storna a žaloby? OVB NENÍ JEN ŠTORK A ZOUBEK!!!!!!

    • byvaly/a GST napsal:

     Souhlasim, ale je tezke pracovat kvalitne a podctive tam, kde to neumoznuje vedeni… OVB je z vetsi casti bohuzel Zoubi-nic proti, Martine. Bohuzel se ostatni reditele poddavaji, se svymi slozenkami ale ani nemohou jinak.. Je to smutne, kdyz se boji jit proti.. Spousta reditelu bojkotuje i akce.. Proc? Proc se boji? .. OVBaci, drzte se.. Asi.. A nebo bojujte a priznejte si pravdu. Porada koncici slovy: tak a ted nahodte usmevy a pojdte se usmivat na nase Rka a delat, ze nam chodi milion.. Ano, chodi dost, ale storna plus slozenky jsou v souctu vyssi…!

    • LEF napsal:

     Dobrý den, mohla bych se prosím od vás dozvědět něco více o tech „nezletilých machrech“? Můj syn, je mu 17,5 – láká ho nějaký kamarád, který pro OVB už dělá a taky je nezletilý. Mně se to nezdá. To přeci není v souladu s právem nebo ano?

     • neporadce napsal:

      Dobrý den, tak za prvé je to nelegální a pak se připravte, že Vás navštíví s Vaším synem nagelovaný frajer v obleku a vysvětlí Vám, že nutně v rodině potřebujete spořící pojistky, kterými mimo jiné pomůžete synovi k rozjezdu kariéry a podobný plky …

  • Compliance napsal:

   Takže čtyři roky jste to srdce měla, pátý rok už ne! Co se stalo, že jste prozřela? Navštívila jste nějaké poutní místo nebo jste byla u zpovědi? Vlastně už vím, nějaký sv. Stanislav. Doufám, že jste se alespoň šla omluvit těm okradeným klientům. Jen dost dobře nedokážu pochopit, že tak slušná firma jako Fincentrum bere takové „čísla“ jako jste Vy, dámo!

   • byvaly/a GSt napsal:

    No, tak nastesti mam za ty 4roky svedomi uplne ciste. Za prve jsem odesel/a za pet dvanact a za vedeni Slezaku to bylo o poradenstvi.. Za druhe, neprodal/a bych nic, co bych sama nekoupila. Takze asi tak. A souhlasim s tim, ze jsou dobri a spatni. A je kazdeho volba, kde chteji pusobit a pro koho chteji pracovat. That’s all.

    • Compliance napsal:

     Z Vašeho prvního příspěvku ale vyplývalo něco jiného, paní GST (bývalá). Teď tomu rozumím lépe: za „Slezáků“ se pracovalo kvalitně a pak se něco stalo a někdo (Zoubek?) Vás nutil pracovat méně kvalitně. Vám se to nelíbilo a šla jste jinam. Z toho všeho mně vyplývá, že tu máme kvalitní OVB a méně kvalitní OVB. Fincentrum je kvalitní všude stejně? :). P.S. za tu „Dámu“ se omlouvám :).

     • byvaly/a GST napsal:

      Ted jste to pochopil spravne. Jsem proste rad/a, kde jsem ted a ze jsem tuto nelehkou branzi nemusel/a opustit. P.S. Damu odpoustim-v pohode, jsem normalni clovek. Jinak a co delate btw. Vy??

      • Compliance napsal:

       To je dobře, že jste ráda, snad budete i za čtyři roky :).Pokud nebudete, kam dál? Co dělám? Na těchto stránkách se královsky bavím!

       • bývalý/á GST napsal:

        No, jsem si jista, jelikož systém FCTR je velmi centralizovaný, neškolí nás žádný začátečníci, ale lektoři. A centrála toto dost hlídá.. Zajímalo mě spíš čím se živíš, než to, co je Tvá zábava.. za tohle asi placený nejsi 😀

        • Compliance napsal:

         Ach, jo… Míra centralizace rozhodně není mírou kvality. Centralizovaně lze dělat i pěkné lotrovinky. S dobrými lektory navíc?!? To už může mít grády! A hlídá to přece každá centrála :(. Každopádně, jistota je důležitá věc :).

 3. GST napsal:

  Tak to tezko, FCTR je jedina poradenska spolecnost v TOP 100. Na prazskem hrade jsem byla take, ale ze by Knapp pro neco sel? 😉 to nee..

 4. Compliance napsal:

  Neřeším nic. Jen jsem kulantněji napsal to samé co Vy. Tak proč to řešíte :)?

 5. Compliance napsal:

  Tak už jsem doma! Přečetl jsem si na stránkách Comenia, že cit.: „Systém vyhodnocení a stanovení pořadí „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH” v maximální míře využívá konkrétní znalosti širokého okruhu vybraných odborníků. Nominace by proto měly vycházet z osobních znalostí, zážitků, či zkušeností z období posledních dvanácti měsíců, získaných jak při profesionální činnosti (to především), tak i ze soukromých kontaktů s nejrůznějšími hospodářskými subjekty“. Jak prosté, Watsone. Pan Stuchlík má prostě lepší kontakty a zážitky než pan Knapp! 🙂 🙂 🙂

 6. Compliance napsal:

  Určitě je třeba Fincentru blahopřát. Na druhou stranu, SAZKA byla také dlouho jedinou sázkovou firmou v tomto žebříčku :). Takže to tak neprožívejte vážení „poradci“. A možná by to mohl být dobrý námět pro pana Zámečníka na článeček. Nominace, výběr etc.

 7. neznaboh napsal:

  Přijde mi zajímavé jak se Fincentrum holedbá že je JEDINOU finančně-poradenskou firmou v žebříčku nejlepších 100 firem v ČR.

  Ze svých zdrojů vím, že například i vrchní představitel OVB pan Knapp si byl na pražském hradě ve španělském sále převzít ocenění za umístění OVB v žebříčku nejlepších 100 firem.

  Informace poskytované na tomto webu mi začínají čím dál více připadat dosti zavádějící…

  • bývalý ovb, kamarád Jarky napsal:

   Výsledky jsou jasné, nešiř bludy

   http://www.comenius.cz/ceskych-100-nejlepsich/aktualni-rocnik/vysledkova-listina.htm

   OVB tam nikde není. Někdy je lepší si ověřit informace co šíří drsný Justin. Ha ha, vlastně je to lepší vždycky!

   • Bc. Zdeněk Belza, OŘ FCTR napsal:

    Jestli ono to nebude tím, že FCTR je v klasickém celkové žebříčku (a to již podruhé), a OVB se nyní umístilo v dopňkové kategori za dynamický růst…

    Další komentáře jsou zbytečné, zasvěcení pochopí 😉

    • Neporadce napsal:

     Každopádně, ani jedno ocenění nevypovídá nic o kvalitě poradenství, takže je to pouze jen další argument pro poradce, jak neznalému klientovi vnutit „výhodné“ IŽP za 2-3 tis./měs.

    • Compliance napsal:

     Jestli to bude tím, to nevím …. snad. Chtělo by to znát kriteria výběru a kritéria umístění v žebříčku. Obrat, zisk, kvalitu PR … etc. Každopádně silně pochybuji, že by se zde akcentovala kvalita poskytovaných služeb. Byl bych moc vděčný redakci pokud by o tom něco zajimavého napsala. Za zvážení však stojí položit si jednoduchou otázku: když OVB dynamicky roste tak bude asi stále o maličko mohutnější než fincentrum …. kdo tomu žebříčku má pak rozumět 🙂 :).

     • Trychtýř napsal:

      Kdo ví na čem OVB letos rostlo, tak raději mlčí.

      • Compliance napsal:

       Mně je úplně jedno na čem OVB či kterákoliv jiná obdobná firma rostla. To ať řeší někdo kompetentnější, pokud tedy je k řešení vůbec co. Jen jsem si tak nějak spočítal, na základě internetově dostupných informací, že OVB je trošku větší než fincentrum. Mýlím se snad?

       • Ex OVB napsal:

        Ano, je to tak. Fincentrum pred 3 lety bylo tretinove oproti OVB, a stále je obratove trochu mensí. Zhruba o 10-15%.
        Na druhou stranu má Fincentrum cca petinu poradcu, takze je to jako porovnávat České dráhy a Student Agency 😉

        • Compliance napsal:

         Ale vždyť já nic neporovnávám. Když je něco menší, tak je to prostě menší a neuděláte s tím vůbec nic 🙁 . Snad jen více pracovat! Před třemi roky? To byl nějaký významný mezník v životě OVB, Fincentra nebo ve Vašem osobním? Proč všichni toužíte být úplně největší a v žebříčcích co nejvýše? To něco vypovídá o kvalitě Vašich služeb pro klienty?

     • peníze napsal:

      co řešíte. žádná skutečná kritéria nejsou. v těchto případech je to jen o penězích a dohodě. o čem jiném by to mělo být?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.