Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Majitelé finančně poradenských společností vkládají své peníze do nefinančních oborů

Finančně poradenské společnosti vydělávají svým majitelům dostatek peněz, poohlíží se proto i po investicích v jiných oborech. Do nefinančních oblastí investuje spolumajitel poradenské společnosti Partners Petr Borkovec, ale  i spolumajitelé společnosti Fincentrum Petr Stuchlík a Martin Nejedlý.

Petr Stuchlík investoval do médií, vloni koupil od vydavatelství Mafra rozhlasovou stanici Classic FM a Expres radio. „Působím jako pasivní investor. Navíc rádia nejsou na zbohatnutí,“ uvedl Petr Stuchlík. Martin Nejedlý vložil své peníze do obchodu Premier Wines & Spirits, do baru Grand Cru nebo do pivovaru Two Tales Brewing na Vinohradech.

Petr Borkovec prostřednictvím své skupiny Brno Investment Group investoval více než sto milionů korun do pěti různých projektů. Své peníze vložil například do řetězce obchodů My Food Market, projektu Travelove nebo Napoleon Games. „Nejde o peníze. Prostě rád hledám a vytvářím nové produkty a služby, které mají potenciál něco dělat nově, lépe a s přidanou hodnotou a dotýkají se mnoha lidí,“ uvedl Petr Borkovec.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.