CZK/€ 24.680 -0,26%

CZK/$ 22.717 -0,33%

CZK/£ 28.888 -0,15%

CZK/CHF 24.969 -0,32%

30. 07. 2018

0 komentářů

Facebook čelí žalobě od akcionáře. Vadí mu pokles akcií

 

Akcionář James Kacouris podal žalobu na Facebook a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Další žaloby mohou následovat.

Loading 

James Kacouris žaluje Facebook, Zuckerberga a také finančního ředitele Davida Wehnera, a to z porušování federálních zákonů o cenných papírech a chce status žaloby podané za více osob se stejným zájmem a blíže neurčené odškodné.

Podle obvinění měl Facebook a jeho šéfové učinit zavádějící prohlášení nebo selhali v tom, že neoznámili včas zpomalení růstu tržeb, pokles provozní marže a počtu aktivních uživatelů. Trhy pak podle něj byly „šokované“, když ve středu pravda vyšla najevo.

Společnosti ve Spojených státech celkem často čelí žalobám od akcionářů po nečekaném propadu cen akcií, zvláště pokud ztráta hodnoty je vysoká.

Facebook již musí řešit desítky žalob kvůli nakládání s údaji uživatelů.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Nasdaq-100: Jak inovace poznamenávají váš šálek kávy

Technologie dnes ovlivnily téměř vše. A to včetně toho, co mnozí považují za „pohon“, který stimuluje velkou část světové produktivity. Mluvíme samozřejmě o kávě, staletém nápoji, který si vychutnáváte v domácnostech, na pracovištích i v restauracích. A jak podle společnosti Invesco inovace změnily způsob, jakým vybrané společnosti […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

21. 05. 2024

Co sledovat u investic do finančního sektoru v době klesajících úrokových sazeb

Tradiční názor tvrdí, že klesající úrokové sazby jsou pro finanční akcie negativní, protože snižují úrokový výnos. To je však přílišné zjednodušení, které se může ukázat jako nepravdivé. Finanční společnosti jsou různorodou skupinou, v níž banky tvoří pouze jednu část, a mezi jednotlivými společnostmi existují významné rozdíly, které ovlivňují […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *