CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

30. 07. 2018

0 komentářů

Facebook čelí žalobě od akcionáře. Vadí mu pokles akcií

 

Akcionář James Kacouris podal žalobu na Facebook a jejího generálního ředitele Marka Zuckerberga kvůli čtvrtečnímu propadu cen akcií o 19 procent. Další žaloby mohou následovat. 

James Kacouris žaluje Facebook, Zuckerberga a také finančního ředitele Davida Wehnera, a to z porušování federálních zákonů o cenných papírech a chce status žaloby podané za více osob se stejným zájmem a blíže neurčené odškodné.

Podle obvinění měl Facebook a jeho šéfové učinit zavádějící prohlášení nebo selhali v tom, že neoznámili včas zpomalení růstu tržeb, pokles provozní marže a počtu aktivních uživatelů. Trhy pak podle něj byly „šokované“, když ve středu pravda vyšla najevo.

Společnosti ve Spojených státech celkem často čelí žalobám od akcionářů po nečekaném propadu cen akcií, zvláště pokud ztráta hodnoty je vysoká.

Facebook již musí řešit desítky žalob kvůli nakládání s údaji uživatelů.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je pokles Netflixu příležitostí pro jeho nákup?

Snad celý finanční trh zaznamenal pád akcií Netflixu. Ten se spustil po ohlášení jejich výsledků za první kvartál, které ukázaly úbytek odběratelů o 200 tisíc. Pokles se však pod tíhou celého amerického trhu, který se propadá, stále prohlubuje. Tato streamingová platforma se nyní obchoduje kolem 195 dolarů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.