Středa 28. října. Je Státní Svátek

Akcie Facebooku zažily nejtemnější den od vstupu na burzu

Investice 27.07.2018 | 10:18 0 Komentářů

Akcie americké internetové společnosti Facebooku zažily včera největší ztráty od vstupu na burzu v roce 2012. Obavy o budoucí zisky společnosti a pokles marží vedly k propadu ceny akcií zhruba o 19 procent.

Facebook je podle serveru CNBC první společností v historii amerického akciového trhu, jejíž hodnota klesla během jedno jediného dne o více než 100 miliard dolarů. Tržní hodnota společnosti se propadla o 120 miliard dolarů (2,6 bilionu korun). Šéf společnosti Mark Zuckerberg přišel zhruba o 16 miliard dolarů.

Od začátku letošního roku si akcie Facebooku připsaly 23 procent. Ještě před zveřejněním hospodářských výsledků uzavíraly akcie společnosti na rekordních 217,5 dolarech.

„Facebook i přes nečekaně špatné výsledky zůstává fundamentálně silnou firmou, která bude dále profitovat z rozvoje online služeb a online reklamy,“ domnívá se hlavní ekonom společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda. Podle něj společnost žádný zásadní úbytek uživatelů, a potažmo ani inzerentů, nepociťuje. „Bude muset však nyní investovat více do své celkové infrastruktury a investoři budou muset zvyknout na pomalejší růst tržeb i profitability,“ míní ekonom.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.