CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

26. 07. 2018

0 komentářů

Zuckerberg přišel za 120 minut o 370 miliard korun. Tržní cena Facebooku klesla

 

Tržní hodnota společnosti Facebook spadla přibližně o 130 miliard dolarů, což je více než činí celková tržní kapitalizace takových firem, jako jsou McDonald’s, Nike či General Electric.

Loading 

Mark Zuckerberg přišel za 120 minut v přepočtu zhruba o 370 miliard korun. Jde možná o historicky nejvýraznější zchudnutí během tak krátkého okamžiku. Chudl tempem tří miliard korun za minutu,“ upozornil ekonom Lukáš Kovanda na Twitteru.

V případě, že budou akcie pokračovat v takovém poklesu klesne Zuckerberg v žebříčku miliardářů sestavovaném agenturou Bloomberg ze třetího místa na šesté, upozornil agentura Bloomberg.

Zuckerberg přišel zhruba o pětinu svého majetku. Pro mnoho miliardářů by taková ztráta majetku představovala krach. Zhruba 87 procent současných miliardářů v seznamu Bloomberg by po takové ztrátě ze žebříčku vypadla.

Zdroj: iHned.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Afrika - africký světadíl - mapa - kolonialismus

Zodpovědnost za kolonialismus? Ne, proč bych ji měl mít?

Pořád se vrací diskuse, nakolik jsou Evropané vinní prachmizernou situací bývalých kolonií, především afrických. Jistě – cítím hrůzu, pokud se mi v hlavě vybaví nekonečná bestialita chování Belgičanů v Kongu…

Text: Luboš Smrčka

02. 08. 2019

fintech - technologie - internet

Amazon, Facebook a Alphabet vs. Fed a váhání jménem Libra

Společnosti Amazon, Facebook a Alphabet/Google už nenesou přívlastek „technologické“, přestože jejich DNA je čistě technologická. Aktuálně však ani jedna ze jmenovaných společností není součástí technologického sektoru indexu S&P 500.

Text: Roman Koděra

25. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *