Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Evropská komise schválila transakci mezi E.ON a RWE. Podmínkou je odprodej české innogy

Evropská komise posvětila transakci, v rámci níž má dojít k výměně majetku E.ON a RWE. Součástí transakce je převzetí společnosti innogy E.ONem, avšak za podmínky, že E.ON odprodá veškerá aktiva české části innogy. V návaznosti na rozhodnutí komise dnes rezignoval generální ředitel innogy Martin Herrman.

Evropská komise v březnu zahájila rozsáhlé vyšetřování v obavách, že převzetí innogy ze strany E.ON by mohlo ohrozit volnou soutěž s důsledkem navýšení cen elektrické energie a plynu. Závěr šetření potvrzuje možnost transakci zrealizovat, pokud E.ON odprodá část aktivit v Česku, Maďarsku a Německu.

„Je důležité, aby si všichni Evropané a podniky mohli koupit elektřinu a plyn za konkurenční ceny. Dnes můžeme firmě E.ON schválit akvizici innogy, protože závazky, které E.ON nabídnul, zajistí, že fúze nebude mít za následek menší výběr a vyšší ceny v zemích, kde tyto společnosti působí,“ stojí v prohlášení evropské komisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Verstagerové.

Více než 1,6 milionu zákazníků innogy, která je hlavním distributorem plynu v ČR, by se transakce neměla dotknout. „Pro naše zákazníky se nic nemění. Veškeré smlouvy zůstávají v platnosti a innogy bude i nadále spolehlivým dodavatelem energie na českém trhu,“ uvedl již dříve mluvčí innogy ČR Martin Chalupský.

Výsledkem transakce by mělo být rozdělení aktivit tak, že E.ON bude působit v maloobchodním prodeji elektrické energie a plynu, zatímco RWE se bude soustředit na produkci elektřiny z obnovitelných zdrojů a jádra na velkoobchodním trhu. V příštím roce by mělo být známo, kdo odkoupí aktiva české části innogy.

Zdroj: E15.cz, Euro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.