CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

17. 09. 2019

0 komentářů

Evropská komise schválila transakci mezi E.ON a RWE. Podmínkou je odprodej české innogy

 

Evropská komise posvětila transakci, v rámci níž má dojít k výměně majetku E.ON a RWE. Součástí transakce je převzetí společnosti innogy E.ONem, avšak za podmínky, že E.ON odprodá veškerá aktiva české části innogy. V návaznosti na rozhodnutí komise dnes rezignoval generální ředitel innogy Martin Herrman. 

Evropská komise v březnu zahájila rozsáhlé vyšetřování v obavách, že převzetí innogy ze strany E.ON by mohlo ohrozit volnou soutěž s důsledkem navýšení cen elektrické energie a plynu. Závěr šetření potvrzuje možnost transakci zrealizovat, pokud E.ON odprodá část aktivit v Česku, Maďarsku a Německu.

„Je důležité, aby si všichni Evropané a podniky mohli koupit elektřinu a plyn za konkurenční ceny. Dnes můžeme firmě E.ON schválit akvizici innogy, protože závazky, které E.ON nabídnul, zajistí, že fúze nebude mít za následek menší výběr a vyšší ceny v zemích, kde tyto společnosti působí,“ stojí v prohlášení evropské komisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Verstagerové.

Více než 1,6 milionu zákazníků innogy, která je hlavním distributorem plynu v ČR, by se transakce neměla dotknout. „Pro naše zákazníky se nic nemění. Veškeré smlouvy zůstávají v platnosti a innogy bude i nadále spolehlivým dodavatelem energie na českém trhu,“ uvedl již dříve mluvčí innogy ČR Martin Chalupský.

Výsledkem transakce by mělo být rozdělení aktivit tak, že E.ON bude působit v maloobchodním prodeji elektrické energie a plynu, zatímco RWE se bude soustředit na produkci elektřiny z obnovitelných zdrojů a jádra na velkoobchodním trhu. V příštím roce by mělo být známo, kdo odkoupí aktiva české části innogy.

REKLAMA

Zdroj: E15.cz, Euro.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bezpečnostní kamery - součást ochrany spotřebitelů

Na úspěch skutečné ochrany spotřebitelů

Evropská federace finančních poradců a finančních zprostředkovatelů FECIF byla vytvořena 30. června 1999 královskou vyhláškou belgického ministerstva spravedlnosti na žádost zakladatelů: dvou obchodních asociací, tří distribučních sítí a správců majetku ze Spojeného království, Francie a Lucemburska.

Text: Vincent J. Derudder

23. 04. 2019

Moře - pláž - palmy - exotika - cestování - cestovní pojištění

Jaké bude léto pro finanční zprostředkovatele a pro Evropu?

Pro většinu občanů v Evropě se blíží čas letních dovolených, ale také období, kdy budou pracovníci v kancelářích mít několik klidnějších týdnů a budou se věnovat podstatnějším úkolům, jako je přezkoumání pracovních procesů nebo uzavření rozpracovaných případů, které leží na jejich pracovních stolech.

Text: David Charlet

18. 07. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.