Pátek 05. března. Svátek má Kazimír.

Evropská centrální banka podpoří ekonomiku EU

BankyMakro 16.08.2019 | 19:38 0 Komentářů

Evropská centrální banka chystá na září opatření na podporu evropské ekonomiky. Člen Rady guvrenéru ECB Olli Rehn to sdělil listu The Wall Street Journal. Balíček má zahrnovat nákupy dluhopisů a snížení základní úrokové sazby.

Evropská centrální banka chystá na podzim pro Evropu balíček na podporu ekonomiky, řekl to člen Rady guvernérů ECB Olli Rahn. Obsahem tohoto balíčku by měl být nákup dluhopisů a snížení základní úrokové sazby. Balíček by měl reagovat na dění ve světě, které může ekonomiku Evropské unie ohrozit, zejména přetrvávající obchodní válka mezi Čínou a USA, neřízený brexit, a všeobecné zpomalení ekonomik členských států. „Když pracujete s finančními trhy, je často lepší přestřelit než podstřelit a spíš než záplatovat mít velmi silný balíček politických opatření,“ řekl listu The Wall Street Journal o balíčku Olli Rahn.

Obrat v měnové politice byl zhruba před měsícem avizován Mariem Draghim, prezidentem ECB. Podle The Wall Street Journal nejnovější komentáře guvernera Olli Rahna napovídají, že by zářijové zasedání měnového výboru ECB mohlo přinést mnohá příjemná překvapení.

Zdroj: HospodářskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.