CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

Text: Luboš Svačina

02. 06. 2008

56 komentářů

Jak si lze také získávat nové klienty

 


 

Boj o nové klienty je, nejen na finančně poradenském trhu, denním chlebem všech účastníků. Provize vyplácené pojišťovnami za sjednané nové smlouvy lákají – především potom v oblasti životního pojištění. Nic nového pod sluncem. Každá poradenská společnost usiluje o rozšíření svého klientského kmene a za tímto účelem si tvoří svou obchodní politiku a obchodní síť, která jim pomáhá vytyčené cíle naplňovat.

Bezpochyby zajímavá se v tomto ohledu jeví expanzivní strategie společnosti Eurofinancial, která na českém trhu působí od roku 2003, kdy byla zapsána do obchodního rejstříku tehdy ještě pod původním obchodním názvem Grenville. Jednateli společnosti jsou Lukáš Hinterbuchner a Vlastimil Bezděk. Společnost působí ve všech krajích České republiky, kde má také svá obchodní zastoupení.

Eurofinancial podle svých oficiálních webových stránek poskytuje standardní finanční poradenství v oblasti rodinných financí. Návštěvník stránek zde nalezne kontaktní údaje na poradce společnosti, se kterým si může sjednat schůzku a otázky osobních financí s nimi zkonzultovat. Potud se společnost Eurofinancial neliší od své konkurence. Originální (nikoliv unikátní) strategii uplatňuje při získávání nových spolupracovníků/klientů.

Spolupracovníkem se může stát v podstatě kterýkoliv návštěvník webových stránek vyplněním bianco smlouvy o spolupráci. Podepsáním smlouvy má nový spolupracovník nárok na soubor firemních benefitů (např. zvýhodněné tarify T-Mobile, slevovou kartu), vzdělávací program v oblasti finančních produktů. A především možnost vydělávat si peníze „tipováním“ dalších osob – potencionálních klientů – společnosti Eurofinancial. Odměňování vychází z principu pyramidového Multi-level-marketingu (MLM). Smlouva je uzavírána na dobu 3 let ode dne podpisu a zájemce za uzavření smlouvy zaplatí jednorázově 19 440 Kč + DPH.

Budoucí spolupracovník se ve smlouvě zároveň zavazuje, že pokud smlouvu o spolupráci z jakéhokoliv důvodu vypoví, je povinen uhradit společnosti Eurofinancial pokutu ve výši 19 245 Kč. Přičemž jednostranně vypovědět smlouvu, za určitých podmínek, může i společnost Eurofinancial, nicméně i v tomto případě klient platí pokutu ve výši zmíněných 19 245 Kč.

REKLAMA

Společnost Eurofinancial však nabízí ještě jednu variantu. Spolupracovníkem se můžete stát za cenu 1 Kč, pokud si zároveň sjednáte smlouvu o investičním životním pojištění s minimální měsíční platbou v rozmezí od 850 do 2000 Kč/měsíc (záleží na věku pojištěného). Pojistná smlouva musí být sjednána do 60 let věku. I zde se však spolupracovník zavazuje, v případě za vypovězení pojistné smlouvy v 3leté lhůtě od jejího podpisu, společnosti Eurofinancial zaplatit pokutu ve výši 19 440 Kč.

Podmínky jsou stanoveny jednoznačně a záleží na každém, zda na smlouvu za takových podmínek přistoupí. Zda je pro něho cena bezmála 20 tisíc za nabízené služby a možnost placené spolupráce atraktivní, anebo zda si chce sjednat zmíněné investiční životní pojištění a vystavit se případné sankci ve chvíli, kdy smlouvu předčasně vypoví. Touto cestou se společnosti podaří ulovit pravděpodobně málokoho. Přesto má společnost Eurofinancial široké řady více, ale také méně spokojených spolupracovníků/klientů, kteří smlouvu podepsali.

Součástí aktivního vyhledávání nových spolupracovníků je "náborový systém", který začíná veřejně přístupným seminářem o osobních financích. Na ten přichází potencionální, noví spolupracovníci/klienti na základě přátelského pozvání jejich známých, kamarádů, kteří již mají se společností Eurofinancial zpravidla podepsánu smlouvu o spolupráci.   

Na semináři se účastníci dozví základní informace o principu fungování pojistných produktů. Poradci společnosti poradí novým účastníkům jak ušetřit na povinném ručení i několik tisícikorun. V dalších blocích následuje zasvěcení do systému odměňování a prezentace výhod spolupráce. Účastníci semináře se také dozví o existenci investičního životního pojištění – způsobu jak se zajistit a ještě vydělávat na kapitálových trzích. Navíc sjednáním tohoto typu produktu (Eurofinancial doporučí několik varinat od různých pojišťoven) mohou získat smlouvu o spolupráci za výše uvedenou 1 korunu českou.
 
Na konci semináře jsou účastníci vyzváni k domluvení schůzky s přednášejícím na druhý den, kdy se dozví více informací a kde si vzájemně upřesní podmínky případné spolupráce. Po skončení semináře je bonusem pro účastníky posezení v zamluvené restauraci, kde konzumaci platí Eurofinancial.

REKLAMA

Druhý den na smluvené schůzce je potencionálnímu spolupracovníkovi za účasti jeho kamaráda nabídnuta smlouva ke spolupráci (včetně všech nutných příloh) k podpisu. Společnost Eurofinancial má zájem pouze o rozhodné spolupracovníky – muže a ženy činu, kteří chtějí změnit svůj život. Podepsat smlouvu lze pouze teď, později znamená nikdy. Podepíše?

Záleží na spoustě faktorů. Neovlivní jeho rozhodnutí například přítomnost přítele, který jej na seminář přivedl? Měl dostatek času na rozmyšlenou? Uvědomil si, zda cena odpovídá nabízeným službám, a vzal na vědomí sankce, které mu hrozí při nedodržení smlouvy? Pokud by se rozhodl pro variantu s investičním životním pojištěním: má dostatek informací o tak složitém produktu, jakým IŽP je, se svými specifickými poplatky, riziku poklesu hodnoty vložených prostředků a skutečnosti, že v případě výpovědi smlouvy náleží pojišťovně odbytné, a tudíž dostane zpět jen část svých vložených prostředků? A je vůbec IŽP pro něho vhodné, při jeho věku? (Eurofinancial se zaměřuje především na mladé lidi, navíc bez dostatečných zkušeností). 

Jaké by bylo autorovo rozhodnutí? Nejen s ohledem na podmínky uvedené ve smlouvě bych spolupráci rozhodně odmítl.

Loading

Vstoupit do diskuze 56 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Bodo

  3 června, 2008

  A je to tady, opravdu tato společnost má skoro všechny znaky ZFP Akademie. Toto nikdy neskončí pokud to nezačne vadit samotným finančním institucím, ale proč by jim to mělo vadit? Jedeme dál.

  Odpovědět

 • Adam

  3 června, 2008

  ZFP zrovna nebastim, ale pravda je ze i u nich se da udelat slusne portfolio. Drtive pro konzervativni klienty, co nic nechteji a to nic jim ZFP da (ted nic ve zlem). Presne vymezena skupina klientu kde skutecny poradce tape, ZFP vitezi protoze nula od nuly pojde a samospotrebitelsky system je to maximum kam takovi klienti chteji kdy dojit. Proto jsem presvedceny ze i kdyz ZFP nefandim bude tu jeste dost dlouho, minimalne do doby nez lide prijdou na to ze stat se nenecha vysavat donekonecna a existuje i vynos vetsi nez inflace.

  Odpovědět

 • Lukáš

  3 června, 2008

  Mě by zajímalo, jaká může být úroveň finančních poradců, když to může dělat můj brácha, moje ségra, moje máma, moje teta nebo moje tchýně. Je to směšné. ČNB by si měla udělat jasno v tom, kdo může a kdo nemůžu radit, jak nakládat se statisícovými částkami. Od truhláře nebo kuchaře bych si nenechal poradit ani náhodou!

  Odpovědět

 • FL

  3 června, 2008

  To, jake ma clovek vzdelani neni vzdy rovno jeho znalostem, znam kuchare vyuceneho co neumi varit,ale umi postavit barak,znam prodavace co prodavat neumi ale investovat ano, znam kanclkrysu co izp bouchat umi…. kazdy sam sobe ucitelem

  Odpovědět

 • Mario

  3 června, 2008

  Tak to je asi někde chyba když kuchař neumí vařit, ale dokáže postavit barák…

  Odpovědět

 • pravdomluvec

  14 června, 2008

  Ty si to asi trochu nepochopil,ale nevadí. Jde tu o to,že když si pudeš nechat spravit auto,kam pudeš,tam,kde tomu rozumí,nebo tam,kde o tom nic neví? A nebo na operaci něčeho? Je ti jedno,kdo Tě bude operovat? Tak co třeba,kdybych to vzal taky někdy já,přitom by mi nic neřekla,ani kdybych prošel stovkou školení. Je to práce,jako každá jiná a tak,jako na každou práci i tady jsou lidi,kteří se na to hodí a kteří ne. A to,že mu dám pár školení nic neznamená. Navíc,když je to nějaký student. Tak co takhle,když bych dělal strojařinu,věděl bych všechno o strojích,udělal několik seminářů a pak Ti šel radit ohledně financí,i když bych tomu moc nerozumněl a v zázemí by byla společnost,která je klasický multilevel. Necháš si odemně poradit,nebo budeš se chtít mít stejně,jako já? Jeslti ano,venuji se Ti ke konci svého komentáže ohledně neotevřených očí 😉

  Odpovědět

 • I-ONE

  3 června, 2008

  Víte Vy, Lukáši, kolik odborníků na světě, či lépe profesionálů ve svém oboru, nedokončilo vzdělání a jsou uznávaní? A zná je celý svět a nikdo si netroufne o nich tvrdit, co Vy? Truhláři i kuchaři mohou býti inteligentní a mít i více zdravého selského rozumu než spousta „pitomců“ s diplomem či jiným lejstrem? Znám jich dost, takových pseudovzdělanců, odborníků. Pokud to někdo v tomto oboru poradenství myslí vážně, věnuje se jen tomu, školí se, vzdělává, sám investuje, aby věděl o čem to je a hlavně uvažuje o prostředcích svých klientů, jako o “ svých“ a kam by je poctivě sám investoval, tak si klidně nechám poradit! Uznávám však, že v české hospodě je každý odborník!

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2008

  Tak tak, moravské heslo: zbouchni celou rodinu upraveno pro civilizaci: oblbni své kamarády.
  Jak jsou na tom asi s provizemi??

  Odpovědět

 • Bodo

  3 června, 2008

  Vůbec neznám situaci a okolnosti výpovědi sml. o obchodním zastoupení p. Z. Kubeše a ani jsem ho nikdy neviděl ani o něm neslyšel, ale pouze spekulativně, je to jeden ze způsobů jak se elegantně zbavit někoho kdo mi „nesedí“. Jestli tomu rozumím dobře, tak společnost Fincentrum vedou dva pánové. No, p. Kubeš to nemá asi jednoduché. Obrana je složitá.
  Omlouvám se za reakci, která zde vůbec nepatří, ale diskuze pod článkem byla zakázána právníky Fincentra.
  Nechtěl bych nikdy pracovat ve společnosti, kterou vedou „fyzické osoby“, byť se jedná o a.s.
  Ještě jednou dodávám, že jde pouze o spekulaci.

  Odpovědět

 • TM

  3 června, 2008

  Máte pravdu v jedné věci,
  je poněkud zvláštní, že když se ICZ kope do jiných společností, diskuze je volná. Jen se to týká Fincentra, najednou jde o to, aby náhodou ICZ neovlivňovala. (Nechápu, v čem diskuze ovlivňuje jinak než u ostatních společností.)
  Nicméně, o panu Kubešovi jsem slyšel (tuším z ECG?) a pokud je pravda to co se říká, rozumým proč se tak stalo. Koneckonců, pro FC svoji hystorickou úlohu splnil, back je v Olomouci, vybudoval největší ředitelství, tak co nyní s ním, že?
  Mohlo by být zajímavé jeho osobní vyjádření, mě by to zajímalo, pane Kubeši?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  3 června, 2008

  Předpokládám, že pan Kubeš v této diskusi reagovat nebude. A dobře dělá. Já zatím z dostupných informací (s panem Kubešem jsme si teprve domluvili osobní schůzku) tipuji dvě možnosti:
  a) Kubeš chtěl vzhledem ke svému přínosu podíl ve firmě. Nedostal ho, takže jde do vlastního byznysu. Majitelé Fincentra neodolali a alespoň využívají situace k podpoře budování nové image „proklientského Fincentra“. Na účet svého donedávna nejprominentnějšího poradce a manažera.
  b) Majitelé Fincentra si uvědomili, že Kubeš má nastavené příliš velkorysé podmínky, které firmě nepřinášejí dostatečný příjem, jen objem. Jeho odstraněním se poměr zisků z jeho ředitelství výrazně změní ve prospěch Fincentra. V podstatě uvažování Muchy a Žemličky, zemských ředitelů OVB, kteří „řezání hlav“ provozovali s tichým souhlasem Gramlicha. Fincentrum přitom umí „okaučovat“ a motivovat níže postavené manažery, aby všichni neodešli za Kubešem.
  Za dokonale nepravděpodobnou považuji oficiální verzi, že Fincentrum svého korunního prince zlikvidovalo proto, že psal nestandardní smlouvy. Firma roky každou jeho smlouvu eviduje a proplácí, firma mu za tyto smlouvy na každé firemní akci tleská, dává ho za vzor. Kdyby došlo k čemukoli nestandardnímu oproti zaběhnutým zvyklostem a bylo na Stuchlíkovi a Nejedlém, jak věc vyřeší, firma by se s Kubešem dohodla, aby zabránila skandálu, znejistění jiných manažerů a zpochybnění dosavadního přístupu vedení. To, co se veřejně prezentuje, zavání pomstou a snahou využít Kubešova odchodu k vylepšení image Fincentra.

  Odpovědět

 • Bodo

  3 června, 2008

  V tom „řezání hlav“ konkrétně od LD Žemličky máte konkrétní jména poškozených?
  Děkuji za odpověď.

  Odpovědět

 • noname

  3 června, 2008

  Pokud na to máte tu odvahu, tak se ho zeptejte pro začátek třeba na p. Čiháka…… svého času na pozici ředitele v ČR, kterou již nějakou dobu nezastává…. Jsem zvědavej na tu pohádku, kterou by jste se dozvěděl…

  Odpovědět

 • Bodo

  3 června, 2008

  Pokud se nepletu, tak p. Čihák je LD (zemský ředitel)

  Odpovědět

 • noname

  3 června, 2008

  To sice ano, ale bez struktury v ČR, kterou mu Žemlička se souhlasem centrály (byl tehdy neomezeným vládcem všeho, prostě stvořitel OVB v ČR) sebral. A že nebyla malá…
  Nechali mu sice pozici, ale připravili ho o lidi. Dali mu „možnost“ začít znovu mimo republiku a pokud se nemýlím znovu to vybudoval v Chorvatsku nebo tam někde….

  Odpovědět

 • insider

  3 června, 2008

  Číhák je skutečně jednou z úříznutých hlav – přišel o celé Slovensko a Česko. Dostal podmínku, že může zůstat, když půjde budovat Chorvatsko. 🙂
  Ale další případ byl tehdy velká hvězda Ivo Balon – dnes školitel Fincentra. Ostatně Žemlička má či měl desítky přímých manažerů a věřte mi, že je nezískal. 🙂
  Další případ je už zmiňovaný Kment. V poslední době i Šmehlík, kterému převáděl strukturu jinam. Šmehla skončil ve Fincentru.
  Ale bylo jich více hlavně dříve v letech jeho neomezené vlády.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  3 června, 2008

  A v případě Muchy šlo například o oblastní ředitelku Zdenku Majerovou – osobně jsem záležitost řešil na Etickém výboru AFIZ, když se Mucha stal členem tohoto důstojného orgánu (ano, členem Etického výboru). Bylo to v době, kdy OVB za zpackanou „popravu“ (pan Mucha zvolil špatnou záminku, která šla jednoduše vyvrátit) byla nucena vyplatit Majerové symbolické odškodné.

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2008

  Tam dokonce běží nějaké soudy a zatím centrála OVB prohrává pěkných pár milionů…

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  3 června, 2008

  Dobrý den,
  setkal jsem se jak s klientem, tak s „poradcem“ této společnosti.
  Využívat naivity studentů v začátcích studia na vysoké škole k prodeji Ižp je opravdu ubohé…
  Pro pobavení zkušenost jedné dnes už podnikatelky 🙂
  http://eurofinancial-zkusenosti.blogspot.com/

  Odpovědět

 • Max

  3 června, 2008

  pod tím článkem jsou komentáře… Fakt doporučuji 🙂 (článek jsem neměl nervy číst, jen mě zajímalo, jaká tam funguje diskuze)

  Odpovědět

 • I-ONE

  3 června, 2008

  Vážený pane Ondřeji,
  pokud hovoříte o naivitě studentů, pak by jste měl i zmínit, že mnozí v této zemi si stále “ naivně“ myslí, že spořit si či investovat své prostředky na důchod nemá smysl a proč už tak brzo! Což je však hluboký omyl. Pokud někdo nechce v penzi žebrat( což se mnoha stane, pokud si co nejdříve spořit nezačnou), pak by měl zcela jasně a vážně přemýšlet nad svou budoucností-finanční- a začít! Čím dříve, tím lepší výsledek.
  Já mohu jen litovat, že jsem sám nezačal v letech studií na VŠ, což však za socialismu bylo poněkud nemožné podobnou formou, jako to lze dnes! Nyní ve 40 letech musím „odkládat“ na pozdější spotřebu mnohem více nežli 20-letý student. Těm mohu jen závidět. Také si myslím, že pokud dotyčný již dosáhl plnoletosti, umí číst, psát, neztratí se v metru a nají se příborem a má alespoň průměrné IQ, pak by měl posoudit sám, zda je taková možnost pro něho zajímavá a přinese mu v budoucnu profit! EUROFINANCIAL přece nikoho nenutí a nebude a také mají “ členové“ zajímavou možnost přivýdělku, aniž by sami museli studovat pojistné produkty, vzdělávat se v tomto oboru. Rovněž dostávají,někdy poprvé v životě,důležité informace o vývoji důchodového systému, proč spořit a ucelený rozbor “ spořícího“ produktu.
  A že je dnes mnohá mládež záměrně závislá pouze na rodičích, ručičky dozadu, hlavně nic nedělat a užívat si, je můj, ze života odpozorovaný názor, který mi těžko vyvrátíte. Zvláštní, že na cigarety, trávu, alkohol, klubové párty a diskotéky peníze mají…..!
  S pozdravem
  I-ONE

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  3 června, 2008

  Dobrý den,
  ve vašem příspěvku je hodně zkreslených věcí.
  Asi o financích moc nevíte a o poradenstvi už vůbec ne.
  Neřekl jsem, že není dobře, aby si mladí lidé spořili. Otázka je kolik a kam. Nejsem si jistý, jestli je dobře, jedinou tisícovku kterou mám k dobru, „spořit“ přes drahé investičko.
  Druhý odstavec nebudu komentovat vůbec, to je demagogie toho nejhrubšího zrna…To snad ani nemluvíte o Eurofinancial.
  Jediné v čem se shodneme, je důležitost odkládání peněz v mladém věku, zbytek jste vážně trochu mimo mísu…

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  3 června, 2008

  A ještě jeden názor:
  http://www.ct24.cz/vysilani/2007/05/29/1097429889-207452801080529-18:15-cerne-ovce/4/?streamtype=WL

  Odpovědět

 • František

  6 června, 2008

  Dobrý den, chci se jenom zeptat kdo jste? Resp. na Vaše zkušenosti apod.
  Díky.

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  9 června, 2008

  Dobrý den,
  pokud myslíte moje zkušenosti s mystery shoppingem, tak ty jsou veliké:-) Mám přehled, řekl bych…
  Jsem finanční poradce.
  Pokud Vás zajímá více, napište na mail:
  hrachovy@seznam.cz

  Odpovědět

 • kristienna

  26 srpna, 2008

  mám takovou obavu, že eurofinancial zvolil novou strategii, a to: vysokoškoláci jsou pro ně neperspektivní, je třeba začít mnohem dříve, 18 tak akorát, abyste měli v maturitním ročníku ještě více obav o svou budoucnost, abyste každý den očekávali obálku s modrým proužkem, nebo alespoň dvacetitisícové pokuty.jó život je fajn

  Odpovědět

 • Konspirace 21.století

  24 ledna, 2009

  Milí nepřátelé a spojenci eurofinancial.
  Na jednoduchém základě na kterém jste si sami vykopali hrob,vám chceme tímto článkem oznámit že nepřicházíme z konkurenční dílny a ani od jinud nebo do konce z ciziny jak si někteří psychopati tam u vás na firmě myslí.Tudíš by vás mohlo napadnout že jste si nás ..vyrobili sami svojí podprůměrnou intelifgencí a podvody které tam máte“.Vznikli jsme jako váš virus za učelem aby jste jako ten „rudej odpad,, padli.Jakože se snažíte lákat mladé a nezkušené lidi ve věku 18let na něco co neni vubec pro ně vhodné.Posílat jim výhružné dopisi a ba i exekuci.Jde vidět vaše MENTALITA když mi posílá výhružné dopisi jeden z VAŠICH PRAVNIKU KTEREJ BYL U STB!!!JE PRO MNE VYRCHOL!!!A pokud se domníváte že jde o víhrušku tak si to myslete dál je to vaše věc,pouze vám chci oznámit abyse jednoho dne neopakovalo 11 září ale ne v americe ale v České republicena jednu z vašich dvojčat.Dále vaše komisionářské smlouvy které jsou ještě drženy ,,firemní tajností“ je naprosto jkasné že děláte podvody které volají až do nebes!!!Nebojte až se ,,nám podaří ZRUŠIT AXA pojištovnu neboli její centrálu v praze přes českou národní banku tak se budete hodně divit :-D“ jak teprve s vámi zacvičí krize a samotné banky to teprve bude švanda ale to mluvíme předčasně :-)no bude zábava…..jinak držte si klobouky pojedeme z kopce.
  S pozdravem
  Konspirace 21.století.

  Odpovědět

 • ???

  29 dubna, 2009

  Tady se někdo chytá mojeho nicku,a ještě ho zneužívá.Dejte si prosim pozor kdo co píše.Tento člověk byl asi pod nátlakem.

  Odpovědět

 • Lukáš Hinterbuchner

  3 června, 2008

  Vážený pane Svačino, Vaše rozhodnutí odmítnout případnou spolupráci mne zase až tak nemrzí, i když byste třeba byl pro EUROFINANCIAL přínosem. Je tu jedna věc, která je pro EUROFINANCIAL, který jsem založil, zcela zásadní. Nejsme totiž prodejci pojistek, jsme poradci. Poradci, kteří si sami nezískávají obchody, ale pouze je uzavírají a neustále se školí. Placené poradenství není v ČR zdaleka tak rozšířené, jako v západní Evropě, proto jej možná spousta lidí nechápe a říká si: „Proč bych měl platit za něco, co mi někdo jiný poskytuje zdarma?“. Jako placení poradci se však snažíme pro klienta najít optimální řešení, provize jsou pro naše poradce (produktové specialisty) jednotné, nenabízejí tedy produkty té či oné pojišťovny, za které by měli nejvyšší provize, jako to bývá u jiných „pyramidových-MLM společností“. Nejsem si zcela jist, ale myslím, že daňového poradce si také platíme, aby nám ušetřil na daních, a asi by nebylo v našem zájmu, kdyby měl provizi od finančního úřadu podle výše našeho zdanění. To, že je něco zadarmo, vůbec neznamená, že to je nejvýhodnější, protože do produktu, jakým je např. IŽP, vložíte za celý život statisíce. Je to na volbě každého jednotlivce, zda si platí za kvalitní služby, a nebo si někde v kavárně uzavírá produkt s někým, kdo absolvoval jedno víkendové školení. Nicméně na to, jaká loga jsou umístěna v záhlaví tohoto serveru, je Váš článek ještě vcelku seriozní, za což Vám děkuji.

  Odpovědět

 • Anonym

  3 června, 2008

  Pane Hinterbuchnere,jste asi skvělý mystik,když se Vám podařilo přesvědčit nějakých 13% hlasujích v anketě pod tímto článkem.
  Bohužel práce Eurofinancial nemá se seriozním finančním plánováním placeným honorářově nic společného.

  Odpovědět

 • Max

  3 června, 2008

  Krásný text, ale na co jste vůbec reagoval pane Hinterbuchnere? Článek je o něčem jiném, reakce jsou o něčem jiném a Vy nám tady nalijete to co naléváte do nováčků na prvním školení, jako kdyby jste nic jiného neuměl. Nechcete se raději vyjádřit ke způsobům získávání klientů nebo např. případu pana Dostála, neboli k něčemu v článku? Ani s tím textem ovšem asi nedojdete daleko: placené poradenství + provize od společností a ještě k tomu jejich rozdělování „poradcům“ ve stejné výši nehledě na skutečně vyplacenou provizi (předpokládám, že v té nejpoctivěji možné míře). Hmm, co tam stále školíte? Jak říci tetě, že dělám prima práci a když si sjedná investičko za 2000,- (přeci jenom už jí je padesát pět) do šedesáti, tak si vydělá, stane skutečnou odbornicí v oblasti financí a ještě zlepší svůj životní standart v důchodovém věku?

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2008

  Jméno jistě zaujme – neznáte toho Mistra někdo??? Kde asi nápad pojal, nebo že by úplný novic s novátorským modelem „byznysu“? To se mi nezdá 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  4 června, 2008

  Pane Hinterbuchnere, jsem rád, že jste reagoval na můj článek. V samotném textu se přeci jen nemohu vyjadřovat ke všem otázkám vámi poskytovaného poradenství, byly by to pouhé spekulace. Zde bych se vás tedy rád zeptal na některé z nich.
  Ano fungujete na principu placeného poradenství a pokud by vaše podnikání bylo postaveno pouze na skutečnosti, že zájemce o vaše služby si může vybrat a svobodně se rozhodnout, zda má o vaše služby za uvedenou cenu zájem. Neřekl bych ani popel, naopak. Placené poradenství má své nepochybné výhody.
  Problém spatřuji ve vašem aktivním systému získávání klientů. Říkáte, že nejste prodejci pojistek, ale jak si potom vysvětlit vaše podmínky spolupráce a její prezentace na seminářích v rámci programu EasyCapital? Kde sice nabízíte účastníkům možnost získat stálou službu finančního poradenství + další lákadla, ale za cenu a podmínek podle mého názoru záměrně neakceptovatelných. Jako alternativu nabízíte účastníkům uzavření investičního životního pojištění (provizně pro vás mnohem zajímavějšího, než kdyby vám klient zaplatil za služby finančního poradenství), ovšem opět pod sankcí za vypovězení.
  Přičemž největší problém vidím v tom, že portfolio svých spolupracovníků a klientů si tvoříte mezi středoškoláky a vysokoškoláky, kteří na jednu stranu touží po svojí finanční nezávislosti, ale na druhou stranu je bez praxe málokdo zaměstná. Vy jim tuto možnost nabídnete, navíc v tak přitažlivě znějícím oboru finančního poradenství. Stačí aby zájemce přišel a vy už si jej šikovně dovedete až k situaci, kdy stojí (s hlavou plnou vzdušných zámků) nad nabídnutou smlouvou o spolupráci, a musí se bleskově rozhodnout.( Za jednu kačku tolik výhod a IŽP k tomu – sen?)
  Účastníci vašich seminářů, diskutující na různých serverech, se v podstatě se shodují, že byl na ně při podpisu vyvíjen nátlak, že smlouvu museli podepsat během té následné schůzky, že jim nebylo umožněno smlouvu si řádně pročíst (natož vzít si ji domů k prostudování – údajně riziko ztráty know-how) apod.
  Budete mi pravděpodobně argumentovat, že jsem ovlivněn právě názory v diskuzích, kde své zkušenosti popisují neschopní jedinci, ztracené existence, které se nedokázali včas a správně rozhodnout a že se snaží pošpinit vaši společnost. Proto budu velice rád, pokud se v této diskuzi k uvedenému vyjádříte a případně mě opravíte.
  Děkuji Luboš Svačina

  Odpovědět

 • Ivan Kmínek

  10 června, 2008

  Pane Hinterbuchnere, vy jste prostě takový malý hnusný okravatovaný hajzlík, a já jsem moc rád, že můj dřevní článek o vašem bezostyšném vydírání nic netušících studentů a mladých lidí je na Googlu dodnes mezi prvními odkazy na vaši slizkou „firmu“:o)

  Odpovědět

 • FL

  5 června, 2008

  Dost casto se resi konkurencni dolozky ,mate nekdo nejake zkusenosti,jak to vypada u Partners nebo Broker Consulting?

  Odpovědět

 • ovb

  5 června, 2008

  Mohl jsem jen porovnat OVBáckou a BC.OVB je o hodně tvrdší. Jestli si dobře vzpomínám, tak u OVB se trestá maxi pokutami i to, když Váš příbuzný (přestože se s ním řadu let nestýkáte a de fakto ani možná nevíte, co vůbec dělá) začne podnikat ve stejném oboru a Vy to OVB neoznámíte.
  Sice nevím, jak by na to OVB přišla, ale nikdy není vyloučeno, že Vás třeba někdo OVB neudá a OVB toho nevyužije. BC toto ve smlouvě nemá. Jinak je to stejný. Partners, myslím, dají možnost poradci „se vykoupit“ za nějaký peníz, ale nevím, jak velký.

  Odpovědět

 • insider

  5 června, 2008

  U Partners je „konkurenční doložka“ rok, ale nejsou na ni navázány žádné nereálné či vysoké pokuty a je skutečně nastaven princip vyplacení trojnásobkem průměrné měsíční provize. Důvodem je filozofie, že firma do lidí skutečně reálně investuje a pouze neždímá. Navíc pokud poradce či manažer chce odejít ke konkurenci, tak samozřejmě nikdo mu bránit nemůže, může si vzít svoje klienty a bez sankcí i svoje spolupracovníky. Pokud samozřejmě klienti i spolupracovníci souhlasí. Na smlouvě Partners jde vidět, že smlouvu Partners upravovali manažeři sítě sami. 🙂
  Nicméně osobně považuji jakoukoliv konkurenční doložku v našem oboru za nevymahatelnou. A to zejména tu OVBáckou či u BC.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  5 června, 2008

  Ve skutečnosti konkurenční doložky můžete pustit z hlavy. Skutečným nástrojem, využívaným lotrovskými firmami je zadržení provizí. Pokud v oboru děláte delší dobu, ztopí vám statisíce (a přitom se budou všude chlubit, že namají ve smlouvě konkurenční doložku:-). Zpětně vymyhatelné to je, ale na velmi dlouhé lokte. Právě hrozba zadržení provizí je jediným reálným bičem na poradce, kteří mají zaječí úmysly, a taky jedinou formou „zahojení se“ a „odplaty“ ze strany nefér hrající firmy. Před časem jsem ohlásil záměr zpracovat toto téma v rozsáhlém článku, sešla se mi už pěkná kupa podložených případů. Budete-li mít chuť připojit své zkušenosti, posílejte mi prosím POUZE DOBŘE ZDOKUMENTOVANÉ případy na majer@finmag.cz.

  Odpovědět

 • právnička poradce OVB

  5 června, 2008

  Vážený pane Majere a insidere!
  Poradce OVB se na mě obrátil s analýzou smlouvy o spolupráci s OVBAllfinanz. Smlouvu jsem posuzovala z hlediska obchodního zákoníku a zdůrazňuji, že dva podnikatelské subjekty si mohou nastavit TVRDÁ „lotrovská“ pravidla.Jednostranost smlouvy zde nehraje roli. Každý poradce, který začne ihned po odchodu z OVB podnikat v té samé branži, se vystavuje riziku sankce ze strany OVB. To, že to OVB zřejmě nevyužívá nebo nevyužije, je už jiná věc.Udivuje mě, jak jste si tak jistí, že je možné konkurenční doložku beztrestně naprosto ignorovat. Proč asi pan Šafránek z AFIZU
  doporučuje konkurenční doložku odchozím poradcům dodržet??? Myslíte si, že AFIZ se problematikou konkurenčních doložek nikdy nezabýval ? Já jsem poradci OVB doporučila se s OVB rozumně domluvit a z konkurenční doložky se „vyplatit“. Není přece možné, že by se u OVB vůbec nic nenaučili a to by se mělo nějak zohlednit. Určitě takto tvrdou smlouvu neobhajuji, ale OVB by od odcházejících poradců měla nějaké finanční vyrovnání dostat.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  5 června, 2008

  OVB se s nikým nesoudí, protože by vešly ve známost věci, o nichž je lepší taktně mlčet. Rekruting nováčků by byla pro manažery OVB ještě těžší disciplína, kdyby při zadání hesla OVB do Googlu vyjelo kromě Helvagu a diskusí jako je tato ještě pár článků o milionech vysouzených na bývalých spolupracovnících. Jinak taky jsem bývalý spolupracovník OVB s velmi tvrdou smlouvou 🙂

  Odpovědět

 • FL

  6 června, 2008

  No ja jsem se sesel uz jednou s manazerem od BC a ten mi sebou prinesl,tenhle clanek z inv.cz ze konkurencni dolozky neplati,ale samozrejme na schuzce do me hustil,ze ja se odchodu bat nemusim od stavajici firmy,ale za to,ze bc ty konkurencni dolozky platne samozrejme ma a ten clanek ze se bc netyka..zvlastni

  Odpovědět

 • insider

  6 června, 2008

  🙂 že by Hruška a Doležalová? tedy právní kancelář OVB.
  je to samozřejmě ptákovina. Najděte si soudní i ústavní rozhodnutí týkající se konkurenčních doložek a pak jako právnička s mozkem v hlavě musíte zjistit, že ta OVBácká je jednoduše neplatná. pokud tedy nejste z hruška a doležalová. 🙂 ale klidně zkuste OVB nabídnou, že něco z odchozích vysoudíte. 🙂
  Možnost vyplacení se a dohody s OVB není a nikdy nebyla. Lukeš a Borkovec toto nabízeli a velmi slušně a přesto …

  Odpovědět

 • Jan Nový

  7 června, 2008

  Pokud by jste byla právnička, tak by jste věděla, že když má poradce konkurenční doložku, měla by firma platit poradci „odstupné“ a ne naopak. Když manžel pracuje v OVB a manželka začne pro např. BC nebo ZFP, tak manžel dostane pokutu? To snad nemyslíte vážně? Také jsme to slyšel i viděl, ale tomu nemůže snad nikdo věřit, že by to nějaký soud potvrdil. Funguje to jenom jako strašák na lidi, kteří mají nízké nebo žádné právní vědomí a těch je bohužel dost. Poradce se bude vyplácet z doložky? Když už OVB vydělal dost? proč by mělo OVB dostat něco od poradců? Snad obráceně, ne?! Nezapomeňte, že to jsou OSVČ a podnikatelé a tak pozor, aby to nemělo znaky švarcsystému. Připadá mi, že tomu moc nerozumíte a klent se na Vás obrátil a možníá Vám i dobře zaplatí a tak si chcete zachovat tvář a nebo je to provokace z OVB… 🙂

  Odpovědět

 • bývalý OVBák

  15 června, 2008

  pane Nový, nebuďte k paní právničce nespravedlivý. Já jsem svou ovbáckou smlouvu o spolupráci konzultoval také s několika právníky, kteří mi potvrdili, že smlouvy na základě Obchodního zákoníku mohou být jednostranné. Asi bych věřil víc panu Majerovi, že OVB se nesoudí se svými spolupracovníky právě z toho důvodu, aby se totálně nezhatil recruiting, který je pro manažéry OVB už tak velice obtížný a přitom životně důležitý.OVB by teoreticky nějaké pokuty od svých uprchlíků vysoudila,ale nestálo by jí to za ten mediální kolotoč.

  Odpovědět

 • GST

  5 června, 2008

  Na Investujeme.cz se konkurencni dolozky uz resily, BC, OVB i Partners:
  http://www.investujeme.cz/financni-poradenstvi/clanky/konkurencni-dolozky-ve-smlouvach-s-poradci-jsou-nejspis-neplatne/

  Odpovědět

 • Anonym

  8 června, 2008

  Nikdy jsem se o tuto problematikuu detailněji nezajímal, ale co vím, tak konkureční doložky fungují i v klasickém zaměstnaneckém poměru u důležitějších pozic a to ve smyslu, že např. po nějaké období nesmí zaměstnaec pracovat v příbuzném oboru. Takže v této branži nejde o nic mimořádného. Nevím jak je to v branži finančního poradenství, ale je logické, když nějaká firma investuje do některého ze svých zaměstnanců statisíce korun (a to nepřeháním), tak se chce logicky nějakým způsobem chránit, že o své investice jen tak nepřijde.

  Odpovědět

 • Adam

  8 června, 2008

  Právě proto je to na hlavu postavené, protože OSVČ v MLM díky rozdílovým provizím a nákladům nesrovnatelně nižším než v klasické firmě nemají u společnosti žádný dluh. Přesně naopak. A know-how? Neneche se vysmát, vždyť půlka sítě neumí víc než odříkat po svém naučený manuál a prodat co klienta zaujme. Znalosti patří jenom a pouze poradci jako podnikateli, protože ty si získal praxí a firma ať je to která chce, nemá zásluhu na tom co všechno ví a hlavně co poradce UMÍ.

  Odpovědět

 • Ondřej V.

  5 června, 2008

  Nejsem si jistý, zda nadpis odpovídá obsahu tohoto článku. Snažím se dovědět jak finanční poradci shání nové klienty, protože množství rodinných příslušníků nebo známých je docela omezené. Potřeboval bych aspoň základní info. Listují ve Zlatých stránkách? Chodí po bytech?… Předem díky za odpověď

  Odpovědět

 • Michal Štěpaník

  5 června, 2008

  To by Vás měli naučit ve společnosti, pod kterou pracujete.

  Odpovědět

 • dc

  6 června, 2008

  Zajímalo by mě jaký názor máte na fin.poradenství této společnosti? Jestli se tomu tedy dá říkat fin.poradenství. Pokud to dobře chápu, tak pokud si chce jít klient k této společnosti poradit, tak musí uzavřít IŽP nebo zaplatit 19tis.? Je to tak? Díky za názory..

  Odpovědět

 • pravdomluvec

  14 června, 2008

  Jako první chci sdělit, že se jedná čistě o můj názor, ale taky nutno podotknout, že vím velice dobře, co je odborná pomoc profesionálů a ne nějaký multilevel!
  … a co k tomuto článku napsat? Jak už název mého komentáře napovídá, jen další zbytečná akademie na našem trhu. (systém levnějšího volání a slevových super karet skoro na všechno známe už z velice slavného multilevelu na tři písmena:-) ) A systém nabírání lidí? Vzít na post finančního poradce posledního sběrače odpadků, kterého potkám na ulici? Kde se poděla profesionalita a vyškolení odborníci? Dejte si ruku na srdce, necháte si poradit v něčem tak důležitém, jako jsou finance, od člověka, co dopoledne je studentem, nebo prodavačkou, nějakým zedníkem a podobně, odpoledne se osprchuje, pěkně obleče a jde lidem radit ohledně financí??? Šli by jste na operaci někam, kde víte, že dotyčný člověk dopoledne sedí v obchodě na pokladně? A co auto, šli by jste si nechat spravit auto k lidem, kteří o autech nic neví a jde jim jenom o to shrábnout peníze za to, že se tváří, že něco umí, ale přitom opak je pravdou.Další,je systém: Chceš robit? Tak zaplať!!! Vemte si, že by jste se šli například ucházet se na post operátora nějaké společnosti, nebo sekretářku a podobně a řekli by vám: Chceš makat?? Dej nám 20 litrů!!! A my tě pak vyhodíme a ty nám dáš dalších 20. A to, že když si založím investičko, dostanu smlouvu za kačku? Fajn, investiční životní pojištění je kvalitní produkt, ale jestliže je špatně nastavený, je o ničem.A potřebuji ho vůbec?? Co když pro mě nemá vůbec smysl? A co když už ho mám? To mám jedno vypovědět a založit nové??? Přesně, jak říká článek: Společnost Eurofinancial má zájem pouze o rozhodné spolupracovníky – muže a ženy činu, kteří chtějí změnit svůj život. Podepsat smlouvu lze pouze teď, později znamená nikdy. Podepíše?// Změnit svůj život ano, ale směrem dolů. Nicméně všem lidem, kteří to v hlavě nemají v pořádku a ještě neustále neotevřeli oči a jsou pořád ve snech, doporučuji podepsat;-) Navíc pod nátlakem buď dnes,nebo nikdy, takže studente,máš jedinečnou šanci,aby se z Tebe stal milionář a těžký podnikatel. Využívání naivity mladých lidí a studentů je opravdu ubohé, jak zde v komentáři poznamenal Ondřej Hrachový. Já bych se asi hanbou propadl a to nejen být jedním z hlavních aktérů, ale i jeden z “poradců”.
  Poslední odstavec článku je asi nejzajimavějším čtivem. Takže když to shrnu, tak buď mám 40 litrů,nebo si nechám předem od nějakých hlav určit, co si mám založit a to budu platit a vlastně ani nevím, jestli ten produkt potřebuji. Kde se poděly analýzy? Zkoumání všech kladů a záporů??

  Odpovědět

 • odkaz

  15 června, 2008

  doporučuji k přečtení následující zprávu ČNB
  http://www.cnb.cz/cs/verejnost/pro_media/tiskove_zpravy_cnb/2008/080606_upozorneni_cnb_pro_verejnost.html

  Odpovědět

 • váša

  5 dubna, 2009

  Nevím co se to děje,ještě před měsícem jsem dělal i so-ne a jak je možný že ted nikdo nepříjde s žádnou prací?jsem zedník osvč

  Odpovědět

 • Phantom Revenge

  30 dubna, 2009

  Co dodat? Vše bylo řečeno. Doufám, že tahle odporná společnost půjde brzo do pekel horoucích!

  Odpovědět

 • ef

  4 listopadu, 2009

  Hledám klienty, kteří se cítí být poškozeni jednáním společnosti EF CZ, s.r.o. (dříve Eurofinancial) pro společný postup. Ozvěte se prosím: reseniproblemu@volny.cz

  Odpovědět

 • Tomas

  15 února, 2012

  Z podobných společností a jejich způsobu fungování, je mi opravdu na zvracení!!!

  Odpovědět