CZK/€ 23.720 -0,53%

CZK/$ 21.998 -0,58%

CZK/£ 26.976 -0,40%

CZK/CHF 23.815 -0,44%

01. 08. 2008

3 komentáře

Pojišťovna ING ukončila spolupráci s Eurofinancial. AXA a Kooperativa pokračují

 


 

Na základě stížností klientů společnosti Eurofinancial se rozhodly pojišťovny ING, AXA, Kooperativa a Generali prověřit, jakým způsobem společnost Eurofinancial se svými klienty, nejčastěji nezkušenými studenty, pracuje. Zákazníci si stěžovali především na agresivní metody podnikání poradenské společnosti a byli nespokojeni s podmínkami, za kterých uzavřeli životní pojistky.

"Je to rozhodně neetické jednání. Firma zneužívá naivity a nezkušenosti studentů, aby zvyšovala své zisky a zisky pojišťoven," komentuje metody společnosti Iva Dušková zabývající se etikou podnikání na VŠE v Praze a dodala: "Firma manipuluje lidmi, což sice v tržní ekonomice může být legální, ale Eurofinancial se už pohybuje za hranicí fair play. To ničí pověst celého pojistného trhu."


ING spolupráci skončila, AXA a Kooperativa v ní pokračují, Generali zatím své šetření neukončila.  Stížnosti klientů prověžuje také Česká národní banka.

"ING si zakládá na své důvěryhodnosti, a proto nechce nadále kooperovat se společností, která používá praktiky, které hraničí s etickými standardy," uvedla Alexandra Gjruić, mluvčí pojišťovny ING.

Naopak Marek Vích, mluvčí pojišťovny Kooperativa rozhodnutí pojišťovny odůvodnil takto: "Neregistrujeme nadstandardní množství výpovědí pojistných smluv ani stížností ze strany klientů."Činností společnosti Eurofinancial se zabývala i Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců (AFIZ). "Zájemci o podnikání na finančním trhu získávají u seriózních firem vyškolení zdarma, aniž by si museli na sebe sjednávat jakýkoliv finanční produkt a aniž by jim hrozila jakákoliv sankce za ukončení spolupráce," uvedla Marta Gellová, generální sekretář Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR.

Bizarním metodám a zkušenostem klientů společnosti Eurofinancial jsme se věnovali v článku " Jak si lze také získávat nové klienty ".

REKLAMA

Zdroj: MF Dnes

Loading

Vstoupit do diskuze 3 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Ondřej Hrachový

  1 srpna, 2008

  „Zájemci o podnikání na finančním trhu získávají u seriózních firem vyškolení zdarma, aniž by si museli na sebe sjednávat jakýkoliv finanční produkt a aniž by jim hrozila jakákoliv sankce za ukončení spolupráce,“ uvedla Marta Gellová…
  Semináře ZFP jsou v pořádku, tam se neuvádějí zavádějící informace a neplatí se 2000,-, ani se na nikoho netlačí. Zajímalo by mě tedy, kde jejich poradci přicházejí na praktiky které využívají v praxi:-)

  Odpovědět

 • :-)

  1 srpna, 2008

  Pane Hrachový,
  paní Gellová to myslím vystihla úplně přesně, u seriózních firem se za vzdělání neplatí.
  Ona neříkala že ZFP je seriózní firma, nebo snad ano? 🙂

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  2 srpna, 2008

  Mě jde jen o to, že ZFP je členem Afiz a při nedávném mystery shopu se zástupcem Zfp jsem jen valil oči.
  Když pominu všechny lži a sračky, tak to, že se oháněl členstvím v Afiz a certifikací ministerstva financí…chtělo se mi zvracet.
  Proto můj názor na Afiz.

  Odpovědět