Sobota 19. června. Svátek má Leoš.

Pojišťovna ING ukončila spolupráci s Eurofinancial. AXA a Kooperativa pokračují

Celkem čtyři pojišťovny slíbily prověřit zvláštní prodejní praktiky zprostředkovatelské společnosti Eurofinancial. K ukončení partnerství se rozhodla pouze ING pojišťovna.

Na základě stížností klientů společnosti Eurofinancial se rozhodly pojišťovny ING, AXA, Kooperativa a Generali prověřit, jakým způsobem společnost Eurofinancial se svými klienty, nejčastěji nezkušenými studenty, pracuje. Zákazníci si stěžovali především na agresivní metody podnikání poradenské společnosti a byli nespokojeni s podmínkami, za kterých uzavřeli životní pojistky.

"Je to rozhodně neetické jednání. Firma zneužívá naivity a nezkušenosti studentů, aby zvyšovala své zisky a zisky pojišťoven," komentuje metody společnosti Iva Dušková zabývající se etikou podnikání na VŠE v Praze a dodala: "Firma manipuluje lidmi, což sice v tržní ekonomice může být legální, ale Eurofinancial se už pohybuje za hranicí fair play. To ničí pověst celého pojistného trhu."


ING spolupráci skončila, AXA a Kooperativa v ní pokračují, Generali zatím své šetření neukončila.  Stížnosti klientů prověžuje také Česká národní banka.

"ING si zakládá na své důvěryhodnosti, a proto nechce nadále kooperovat se společností, která používá praktiky, které hraničí s etickými standardy," uvedla Alexandra Gjruić, mluvčí pojišťovny ING.

Naopak Marek Vích, mluvčí pojišťovny Kooperativa rozhodnutí pojišťovny odůvodnil takto: "Neregistrujeme nadstandardní množství výpovědí pojistných smluv ani stížností ze strany klientů."Činností společnosti Eurofinancial se zabývala i Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců (AFIZ). "Zájemci o podnikání na finančním trhu získávají u seriózních firem vyškolení zdarma, aniž by si museli na sebe sjednávat jakýkoliv finanční produkt a aniž by jim hrozila jakákoliv sankce za ukončení spolupráce," uvedla Marta Gellová, generální sekretář Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR.

Bizarním metodám a zkušenostem klientů společnosti Eurofinancial jsme se věnovali v článku " Jak si lze také získávat nové klienty ".

Zdroj: MF Dnes

3 komentáře: “Pojišťovna ING ukončila spolupráci s Eurofinancial. AXA a Kooperativa pokračují”

 1. Ondřej Hrachový napsal:

  Mě jde jen o to, že ZFP je členem Afiz a při nedávném mystery shopu se zástupcem Zfp jsem jen valil oči.
  Když pominu všechny lži a sračky, tak to, že se oháněl členstvím v Afiz a certifikací ministerstva financí…chtělo se mi zvracet.
  Proto můj názor na Afiz.

 2. Ondřej Hrachový napsal:

  „Zájemci o podnikání na finančním trhu získávají u seriózních firem vyškolení zdarma, aniž by si museli na sebe sjednávat jakýkoliv finanční produkt a aniž by jim hrozila jakákoliv sankce za ukončení spolupráce,“ uvedla Marta Gellová…
  Semináře ZFP jsou v pořádku, tam se neuvádějí zavádějící informace a neplatí se 2000,-, ani se na nikoho netlačí. Zajímalo by mě tedy, kde jejich poradci přicházejí na praktiky které využívají v praxi:-)

  • :-) napsal:

   Pane Hrachový,
   paní Gellová to myslím vystihla úplně přesně, u seriózních firem se za vzdělání neplatí.
   Ona neříkala že ZFP je seriózní firma, nebo snad ano? 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.