Pondělí 21. června. Svátek má Alois.

EU potřebuje regulaci kryptoměn a efektivní boj s praním špinavých peněz

eurozona 08.10.2019 | 15:09 0 Komentářů

Podle Valdise Dombrovskise, který je lotyšským kandidátem na místopředsedu Evropské komise, potřebuje EU pravidla pro společný přístup k regulaci kryptoměn a efektivnější systém pro boj s praním špinavých peněz. 

„Evropa potřebuje společný přístup ke kryptoměnám jako je libra. Mám v úmyslu navrhnout novou legislativu,“ uvedl Dombrovskis. Zároveň zdůraznil nutnost boje s praním špinavých peněz, ačkoliv zatím neuvažuje o založení nového úřadu, který by měl dozorovou pravomoc napříč členskými státy.

Dombrovskis také uvedl, že EU během následující dekády plánuje investovat až jeden bilion eur do zelenější Evropy. Ačkoliv bude většina prostředků investována ze soukromého sektoru, ekologickým projektům bude alokováno více peněz z unijního rozpočtu. Evropská investiční banka chce do konce příštího roku přestat financovat energetické projekty, jejichž řešení je založené na fosilních palivech.

Vzhledem k rozsáhlým zkušenostem Valdise Dombrovskise se očekává, že výbory schválí jeho jmenování na post výkonného místopředsedy, který bude mít na starosti hospodářství a finanční služby.

Zdroj: InvestičníWeb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.