Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

EMTC držitelům dluhopisů: Dejte nám šest týdnů

Investice 03.09.2019 | 14:45 0 Komentářů

Skupina EMTC, která v minulých dnech avizovala pozastavení dluhopisového programu, uspořádala informativní setkání pro vlastníky dluhopisů. Na setkání, jehož se zúčastnilo cca 80 % držitelů dluhopisů, požádali zástupci společnosti o čas na zpracování plánu k řešení stávající situace.   

„Chtěli jsme v co nejkratším čase a na jednom místě sdělit důležité informace o aktuální situaci a připravovaných krocích. Nejednalo se tedy o setkání svolané na základě prospektu a emisních podmínek emitenta,“ uvedl předseda představenstva Tomáš Bárta.

Po uplynutí šesti týdnů by se mělo uskutečnit řádné setkání, kde by vedení společnosti představilo plán řešení. Jeho součástí budou plánované restrukturalizační kroky a opatření k ochraně dceřiné společnosti Lipa Land. Bárta investory též požádal, aby během této lhůtu nepodávali insolvenční návrh.

Finanční problémy skupiny, mnohamilionové ztráty a záporný vlastní kapitál se diskutují již delší dobu. Prohlubování záporného vlastního kapitálu Bárta v minulosti odůvodňoval plánovaným zadlužením souvisejícím s rozvojem projektu Lipa Learning.

Zdroj: iDNES.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.