CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

25. 08. 2018

0 komentářů

Elon Musk: Převést Teslu do soukromých rukou by bylo složité. Společnost zůstává veřejná

 

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk  prostřednictvím tiskové zprávy informoval, že společnost Tesla zůstává veřejná a přechod do soukromých rukou se nekoná. Otázkou je, jak na to budou reagovat akcionáři a zda cena akcií stoupne nebo klesne.

Loading 

Elon Musk na začátku srpna na svém twitterovém účtu uvedl, že zvažuje převzetí společnosti do soukromých rukou. Uvažoval o tom, že akcie Tesly by stáhl z veřejného obchodování, za každou akcii by nabídl 420 dolarů.

Vzhledem k tomu, že jsem obdržel zpětnou vazbu, je zřejmé, že většina stávajících akcionářů společnosti Tesla se domnívá, že jsme lepší jako veřejná společnost. Navíc řada institucionálních akcionářů vysvětlila, že mají problémy s vnitřním souladem, které omezují, kolik mohou investovat do soukromé společnosti. Neexistuje ani osvědčená cesta pro většinu drobných investorů k vlastním akcím, kdybychom byli soukromí,“ uvádí Musk v tiskové zprávě Tesly a dodává, že i když většina akcionářů, s nimiž jsem hovořil, říkala, že zůstanou u Tesly, pokud budeme soukromí, sentiment, ve zkratce, to prý znamenalo: „prosím, neudělejte to.“

Podle Muska by proces převedení do soukromých rukou byl náročný a rušivější, než se předpokládalo. Společnost Tesla se tedy bude dále soustředit na to nejdůležitější, a to na výrobu.

Ukázali jsme, že můžeme vyrábět velké produkty udržitelné energie a nyní musíme ukázat, že můžeme být udržitelně rentabilní,“ dodal Musk.
Zdroj : Tisková zpráva společnosti Tesla

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *