Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Elon Musk: Převést Teslu do soukromých rukou by bylo složité. Společnost zůstává veřejná

Investice 25.08.2018 | 08:54 0 Komentářů

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk  prostřednictvím tiskové zprávy informoval, že společnost Tesla zůstává veřejná a přechod do soukromých rukou se nekoná. Otázkou je, jak na to budou reagovat akcionáři a zda cena akcií stoupne nebo klesne.

Elon Musk na začátku srpna na svém twitterovém účtu uvedl, že zvažuje převzetí společnosti do soukromých rukou. Uvažoval o tom, že akcie Tesly by stáhl z veřejného obchodování, za každou akcii by nabídl 420 dolarů.

Vzhledem k tomu, že jsem obdržel zpětnou vazbu, je zřejmé, že většina stávajících akcionářů společnosti Tesla se domnívá, že jsme lepší jako veřejná společnost. Navíc řada institucionálních akcionářů vysvětlila, že mají problémy s vnitřním souladem, které omezují, kolik mohou investovat do soukromé společnosti. Neexistuje ani osvědčená cesta pro většinu drobných investorů k vlastním akcím, kdybychom byli soukromí,“ uvádí Musk v tiskové zprávě Tesly a dodává, že i když většina akcionářů, s nimiž jsem hovořil, říkala, že zůstanou u Tesly, pokud budeme soukromí, sentiment, ve zkratce, to prý znamenalo: „prosím, neudělejte to.“

Podle Muska by proces převedení do soukromých rukou byl náročný a rušivější, než se předpokládalo. Společnost Tesla se tedy bude dále soustředit na to nejdůležitější, a to na výrobu.

Ukázali jsme, že můžeme vyrábět velké produkty udržitelné energie a nyní musíme ukázat, že můžeme být udržitelně rentabilní,“ dodal Musk.

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Tesla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.