CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

08. 08. 2018

0 komentářů

Elon Musk uvažuje o převzetí Tesly a stažení jejích akcií z burzy

 

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu včera uvedl, že zvažuje převzetí společnosti do soukromých rukou. Akcie Tesly by stáhl z veřejného obchodování, za každou akcii by nabídl 420 dolarů.

Loading 

Akcionáři by se mohli rozhodnout, zda své akcie prodají, nebo si ponechají ve společnosti podíl i po stažení z burzy. Cena, kterou chce Elon Musk za akcie nabídnout, ohodnocuje společnost na 72 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). To je téměř o 23 procent více než hodnota, na které akcie v pondělí uzavíraly obchodování, která Teslu ocenila na přibližně 58 miliard dolarů.

Akcie reagovaly na tweet růstem o 8,5 procenta na 371,15 dolarů. Včerejší obchodování uzavíraly na 367,25 dolarech za akcii. „Domnívám se, že Tesla považuje tweety za způsob zveřejnění informací. Předpokládám, že to (Musk) myslí vážně,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Chaim Siegel ze společnosti Elazar Advisors.

Stažením akcií z burzy by se společnost vyhnula podrobnému zkoumání jejích aktivit, omezilo by to ale její přístup ke kapitálu. „Musk nechce řídit veřejně obchodovanou společnost,“ prohlásil analytik Gene Munster ze společnosti Loup Ventures.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023

Jak na obchodování pomocí algoritmů?

Počítače změnily náš svět nesporným a nevratným způsobem. Vznik nových technologií ve druhé polovině 20. století a možnost okamžitého přenosu dat zásadně změnil téměř všechny oblasti života – od zábavy až po obchodování a investování. Podívejte se, jak můžete algoritmy využít ve svůj prospěch ve světě obchodu.

Text: Redakce

Foto: Unplash.com

15. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *