Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Elon Musk uvažuje o převzetí Tesly a stažení jejích akcií z burzy

Investice 08.08.2018 | 13:21 0 Komentářů

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu včera uvedl, že zvažuje převzetí společnosti do soukromých rukou. Akcie Tesly by stáhl z veřejného obchodování, za každou akcii by nabídl 420 dolarů.

Akcionáři by se mohli rozhodnout, zda své akcie prodají, nebo si ponechají ve společnosti podíl i po stažení z burzy. Cena, kterou chce Elon Musk za akcie nabídnout, ohodnocuje společnost na 72 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). To je téměř o 23 procent více než hodnota, na které akcie v pondělí uzavíraly obchodování, která Teslu ocenila na přibližně 58 miliard dolarů.

Akcie reagovaly na tweet růstem o 8,5 procenta na 371,15 dolarů. Včerejší obchodování uzavíraly na 367,25 dolarech za akcii. „Domnívám se, že Tesla považuje tweety za způsob zveřejnění informací. Předpokládám, že to (Musk) myslí vážně,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Chaim Siegel ze společnosti Elazar Advisors.

Stažením akcií z burzy by se společnost vyhnula podrobnému zkoumání jejích aktivit, omezilo by to ale její přístup ke kapitálu. „Musk nechce řídit veřejně obchodovanou společnost,“ prohlásil analytik Gene Munster ze společnosti Loup Ventures.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.