CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

08. 08. 2018

0 komentářů

Elon Musk uvažuje o převzetí Tesly a stažení jejích akcií z burzy

 

Zakladatel a generální ředitel americké společnosti Tesla Elon Musk na svém twitterovém účtu včera uvedl, že zvažuje převzetí společnosti do soukromých rukou. Akcie Tesly by stáhl z veřejného obchodování, za každou akcii by nabídl 420 dolarů.

Loading 

Akcionáři by se mohli rozhodnout, zda své akcie prodají, nebo si ponechají ve společnosti podíl i po stažení z burzy. Cena, kterou chce Elon Musk za akcie nabídnout, ohodnocuje společnost na 72 miliard dolarů (1,6 bilionu korun). To je téměř o 23 procent více než hodnota, na které akcie v pondělí uzavíraly obchodování, která Teslu ocenila na přibližně 58 miliard dolarů.

Akcie reagovaly na tweet růstem o 8,5 procenta na 371,15 dolarů. Včerejší obchodování uzavíraly na 367,25 dolarech za akcii. „Domnívám se, že Tesla považuje tweety za způsob zveřejnění informací. Předpokládám, že to (Musk) myslí vážně,“ uvedl podle agentury Reuters analytik Chaim Siegel ze společnosti Elazar Advisors.

Stažením akcií z burzy by se společnost vyhnula podrobnému zkoumání jejích aktivit, omezilo by to ale její přístup ke kapitálu. „Musk nechce řídit veřejně obchodovanou společnost,“ prohlásil analytik Gene Munster ze společnosti Loup Ventures.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice & daně. Kdy máte klid a kdy musíte vyplňovat přiznání?

Obliba investování u nás roste. Jen v podílových fondech Češi zhodnocují už přes 938 miliard korun, další stovky miliard mají investoři v akciích, burzovně obchodovaných fondech a dalších aktivech. Se vzrušujícím investičním světem je ale spojena i méně zábavná povinnost, a to jsou daně. Podívejte se, co si jako […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 04. 2024

Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Uplynulý kvartál byl z pohledu světových burz skutečně výjimečný. Řada aktiv významně vzrostla na hodnotě a tato mohutná „rally“ často připomínala technologickou „dot-com bubble“ z konce minulého tisíciletí. Nezůstalo však pouze u technologických akcií, k výšinám se vydalo rovněž zlato nebo stříbro. O čem bylo minulé období na trzích a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *