CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

19. 07. 2022

0 komentářů

Elon Musk má problém. Twitter se rozhodl podat žalobu

 

Společnost Twitter se rozhodla zažalovat zakladatele společností Tesla a SpaceX Elona Muska. Jelikož chtějí, aby dokončil akvizici v hodnotě 44 miliard dolarů. Podle agentury Reuters je důvodem žaloby údajně porušení dohody o koupi sociální sítě za 54,20 USD za akcii. Musk oznámil odstoupení od smlouvy na začátku července 2022. 

V žalobě společnosti Twitter se uvádí, že „Musk si pravděpodobně myslí, že na rozdíl od všech ostatních stran, které podléhají smluvnímu právu státu Delaware, může změnit názor, pomlouvat společnost, narušit její provoz, zničit hodnotu akcií a odejít.“ Twitter označil Muskovy důvody pro zrušení smlouvy za neopodstatněné. Musk se odvolával na to, že společnost Twitter porušila kupní smlouvu tím, že nereagovala na žádosti o informace týkající se falešných nebo spamových účtů na této sociální síti, které by mu umožnily provést nezávislé posouzení.

Stojí za tímto oznámením pokles příjmů?

Podle Twitteru by za odstoupením od smlouvy mohla být současná situace ve světové ekonomice, která způsobila i propad na akciovém trhu. To zasáhlo i hodnotu akcií technologických společností na burze. Pro ilustraci – například akcie společnosti Tesla, která je klíčovým zdrojem Muskova příjmu, od oznámení transakce odepsaly 30 % své hodnoty.

Hodnota akcií Twitteru také klesá

Akcie Twitteru po negativní zprávě o Muskově odstoupení od dubnové dohody ztratily na hodnotě a z původních 50 dolarů za akcii se propadly na 36 dolarů, kde se nacházely před začátkem pátečního obchodního dne.  Celkově akcie Twitteru za toto období odepsaly 28 % své hodnoty. Pro srovnání, podle údajů serveru Investing.com ztratily akcie společnosti za poslední rok až 46 % své hodnoty, zatímco v pětiletém období dosáhly 125 %.

REKLAMA

Z dosud zveřejněných informací se zdá, že smluvní závazek hovoří ve prospěch společnosti Twitter. Podle ní má nárok na 1 miliardu dolarů v případě, že Musk transakci nedokončí. Ani to však nezabránilo poklesu akcií společnosti po negativní zprávě o odstoupení od kupní smlouvy. Uvidíme, jak se bude situace dále vyvíjet.

Olivia Lacenova, hlavní analytička společnosti Wonderinterest Trading Ltd.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Čeká Twitter zemětřesení? Musk se stal největším akcionářem

Mnohé hlasy ho považují za vizionáře. Každopádně je výrobce elektromobilů, průkopníkem vesmírného cestování a technologií či světoznámým miliardářem, Elon Musk má spoustu zájmů a rolí. Teď k nim přibyla i pozice u Twitteru. Jak by mohl sociální síť změnit?

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

07. 04. 2022

Bitcoin dlouhodobě roste a vyvíjí se živelně

Zdroj: Pixabay.com O budoucnosti kryptoměn se dnes a denně diskutuje. Bitcoin se i přes občasné výrazné ztráty na ceně ovšem stále těší velké oblibě i mediálnímu zájmu. Jak to s těmi propady je? Jaké výhody a naopak nebezpečí mohou přinést do alternativního světa kryptoměn slovutní investoři? A […]

Text: Karel Pučelík

04. 06. 2021

jak funguje bitcoin

Jak funguje bitcoin? Důvěra v systém a tweety Elona Muska

Foto: Shutterstock Ačkoliv existuje nepřeberné množství různých kryptoměn (anebo lépe řečeno „kryptoaktiv“), retailoví investoři často přistupují ke kryptu jako k jedné homogenní skupině. Na čem je postaveno fungování bitcoinu a proč jeho cena tak prudce propadla?

Text: Veronika Hejná

26. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.