CZK/€ 25.340 -0,08%

CZK/$ 23.267 -0,42%

CZK/£ 30.156 +0,23%

CZK/CHF 26.005 -0,04%

19. 04. 2018

0 komentářů

Ekonomika obrací. Přicházejí signály o jejím ochlazování

 

Nejen v České republice přicházejí signály o postupném zpomalování růstu ekonomiky. Tyto signály přicházejí z celé Evropy včetně Německa. Neznamená to vaš příchod další globální krize.

Loading 

Podle odborníků se jedná o situaci, kdy existuje napětí na trhu práce a chybí dostatečné kvalifikované síly. Firmy proto nemají kam růst a obchodní skoky z let 2017 a 2015 se jen tak opakovat nebudou. Svůj podíl na situaci má i americká obchodní válka s Čínou.

Rostoucí rizika spojená především s celní politikou USA a možností rozpoutání obchodní války jsou problémem,“ říká analytik Polanský z České spořitelny. „V Německu už se kvůli tomu zhoršilo především očekávání firem, což se může negativně projevit na českém vývozu kapitálového zboží.“
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Analýza: Akcie jako hrad z písku spojený s extrémní koncentrací indexu

V minulých výhledech jsme poukazovali na to, že se vzestup AI a léků proti obezitě vzpírá gravitačnímu zákonu světa financí a zvládá do značné míry kompenzovat nepříznivé vlivy vysokých úrokových sazeb. Proto jsme také nedoporučovali investovat do technologických akcií. Celý duben to vypadalo jako správná volba, protože trhy […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

12. 07. 2024

Trh korporátních dluhopisů v ČR dynamicky roste, k maximu má však ještě daleko

Společnosti v České republice vydaly v roce 2023 korporátní korunové dluhopisy o celkovém objemu 37,4 miliardy korun. Oproti roku 2022 to představuje nárůst o více než 75 % a došlo tak k narovnání propadu způsobenému makroekonomickou situací na trhu. Kupónové výnosy podlimitních i nadlimitních emisí loni dosáhly svého historického maxima.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

11. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *