Sobota 12. června. Svátek má Antonie.

Dolar oslabuje. Čína zvažuje omezení nákupů obligací USA

Investice 11.01.2018 | 10:27 0 Komentářů

Americký dolar oslabuje kvůli zprávě agentury Bloomberg o tom, že Čína zvažuje zpomalení či zastavení nákupů dluhopisů vlády Spojených států. Euro si vůči dolaru připsalo zhruba čtvrt procenta na 1,1966 USD. O více než procento se dolar propadl vůči japonskému jenu a sestoupil až na 111,29 JPY, nejníže od listopadu.

Podle zdrojů agentury Bloomberg doporučili zpomalení či zastavení nákupů amerických dluhopisů vysocí představitelé čínské vlády přehodnocující devizové rezervy země.

Podle odborníků dluhopisy americké vlády se stávají méně atraktivními ve srovnání s jinými aktivy. Poukázaly rovněž na obchodní spory mezi Čínou a USA.

Pokud se zpráva ukáže jako pravdivá a Čína již nepovažuje dluhopisy americké vlády za atraktivní volbu, může to mít významné důsledky, protože tato země je jedním z největších držitelů dluhu Spojených států,“ uvedl analytik Craig Erlam ze společnosti OANDA.

Dolar byl znatelně slabý již v předchozích dnech, a to navzdory skutečnosti, že údaje o ekonomice USA zůstaly příznivé a výnosy u dluhopisů pokračovaly v růstu,“ upozornil Boris Schlossberg z firmy BK Asset Management.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.