Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Důchody neporostou, daně ano. Takové jsou plánované škrty

Penze 28.02.2012 | 11:45 3 Komentářů

Vláda v posledních dnech přistoupila k dalším škrtům a navyšování daní. V plánu je zmražení důchodů, vyšší daně a zvýšení daní z přidané hodnoty pro lidi s vyššími příjmy. S tím ale nesouhlasí například ČSSD, pro je naopak ODS a TOP09.

Ministr financí Miroslav Kalousek navrhuje začátkem příštího roku sjednotit sazbu DPH na 20 procent. Snížená 14% sazba by zůstala pouze pro léky a knihy. Daň z přidané hodnoty se podle dříve schválené novely měla v roce 2013 sjednotit na 17,5 procenta, ale bez výjimek.

ČSSD, Věcím veřejným ani odborářům se škrty nelíbí. „Slibovali, že budou důchodcům kompenzovat negativní dopady reforem v oblasti zvýšení cen potravin a zdražení léků právě valorizací penzí,“ podotkl v rozhovoru s ČTK Bohuslav Sobotka.

ČSSD prosazuje posílení daňové progrese, zvýšení daně z příjmu právnických osob, zrušení stropů na zdravotní a sociální pojištění a omezení výdajových paušálů.

Důchodce, když zůstane sám a má platit nájem, tak aby se šel oběsit,“ řekl Jaroslav Pejša, místopředseda Asociace samostatných odborů.

Zdroj: ČTK, aktualne.cz

3 komentáře: “Důchody neporostou, daně ano. Takové jsou plánované škrty”

 1. bobik napsal:

  ta navržená opatření jsou naprosto antisociální a Kalousek s Nečasem a celá ta jejich skvadra by měla začínat u sebe
  a sami by si měli také utáhnout opasky a nerozhazovat ze státního pro své nohsledy

  • Radek napsal:

   Já si naopak myslím, že ty škrty jsou sociální – tedy společenské. Hold, když nejsou ve státní kase peníze, není co rozhazovat.

  • Milan napsal:

   Plně souhlasím a sami by měli dělat jen za minimální mzdu,pakáž zlodějská a vše co nakradli by jim mělo být zabaveno než půjdou na Mírov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.