Neděle 17. října. Svátek má Hedvika.

Dolarových milionářů už je v České republice kolem 17 tisíc

Růstu počtu dolarových milionářů přispívá především růstu české koruny vůči dolaru. Celková hodnota majetku všech dolarových milionářů ve světě je zhruba 40 bilionů dolarů.

Podle, v pořadí již dvanácté, studie World Wealth Report vzrostl meziročně celosvětový počet dolarových milionářů o 6 % na 10,1 milionů osob a jejich bohatství překročilo hranici 40 bilionů amerických dolarů. Počet českých dolarových milionářů vzrostl oproti roku 2006 o 15,2 % na 17 tisíc osob.

"Na výrazný růst odhadovaného počtu osob s finančním majetkem přesahujícím 1 milion USD měly v České republice vliv mimo jiné pokračující růst spotřebních výdajů obyvatelstva, investice do infrastruktury podpořené strukturálními fondy EU a růst tržní kapitalizace firem," uvedl Patrik Horný, generální ředitel Capgemini pro Českou republiku.

Celosvětový růst počtu dolarových milionářů je dán především rostoucí tržní kapitalizací světových trhů, růstem cen komodit a ropy a rozvojem finančních center v oblastech rozvíjejících se ekonomik. Nejvíce vzrostl počet velmi bohatých osob v regionu Středního Východu (15,6 %), Východní Evropa (14,3 %) a Latinská Amerika (12,2 %).

Zdroj: World Wealth Report (Capgemini, Merrill Lynch)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.