Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Dohoda s regulátory se Tesle vyplatila, akcie zamířily vzhůru

Investice 02.10.2018 | 10:18 0 Komentářů

Společnost Tesla a její generální ředitel Elon Musk dospěli o víkendu k dohodě o urovnání s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC). Akcie reagovaly během pondělního obchodování růstem až o 18 procent. Podle analytiků zřejmě pomohla akciím i zpráva o rekordní produkci ve třetím čtvrtletí.

Dohoda s regulátory o urovnání obvinění z podvodu kvůli tweetu Elona Muska ze začátku srpna zahrnuje pokutu ve výši 20 milionů dolarů (zhruba 446 milionů korun) jak pro společnost, tak i Elona Muska. Ten navíc musí alespoň na tři roky odstoupit z pozice předsedy správní rady. Zůstane ale i nadále výkonným ředitelem.

Akcie společnosti reagovaly na žalobu, kterou minulý týden ve čtvrtek podala burzovní komise kvůli nepravdivému a zavádějícímu výroku Elona Muska, poklesem během pátečního obchodování téměř o 14 procent. Po uzavření dohody se v pondělí ale vrátily k růstu až o 18 procent a uzavíraly na hodnotě 310,70 dolarů za akcii.

„Domníváme se, že Muskova dohoda s komisí SEC je příznivá pro všechny akcionáře a měla by Tesle umožnit obrátit pozornost zpět k výrobě kvalitních vozů,“ uvedl analytik Ben Kallo ze společnosti Baird.

Růstu během pondělního obchodování přispěla i zpráva serveru Electrek, že Tesla ve třetím čtvrtletí zvýšila produkci z 53 339 vozů ve druhém čtvrtletí na zhruba 80 tisíc aut. Nového elektromobilu Modelu 3 se mělo vyrobit zhruba 53 tisíc vozů. „To by znamenalo, že Tesla splnila svůj srpnový slib, že ve třetím čtvrtletí vyrobí 50 000 až 55 000 vozů Model 3,“ upozornila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.