Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Deutsche Bank bude propouštět až 15 tisíc lidí

Největší bankovní společnost v Německu Deutsche Bank vykázala ve třetím čtvrtletí rekordní ztrátu šest miliard eur (téměř 163 miliard korun). Akcionářům nebudou letos ani v příštím roce asi vyplaceny dividendy. Společnost dále plánuje zrušení až 15 tisíc pracovních pozic.

Deutsche bank zaměstnává přibližně 100 tisíc zaměstnanců. Plán počítá s propuštěním devíti tisíc zaměstnanců Deutsche Bank na plný úvazek a šesti tisíci externích spolupracovníků. . Do roku 2018 hodlá banka snížit stavy ze 103 na 77 tisíc zaměstnanců na plný úvazek .

Deutsche Bank zásadně omezí také své mezinárodní aktivity. Hodlá opustit trhy v deseti zemích, a to Finsko, Dánsko, Norsko, Maltu, Mexiko, Argentinu, Uruguay, Peru, Chile a Nový Zéland. Deutsche Bank věří, že tato úsporná opatření povedou ke snížení nákladů o 3,8 miliardy eur ročně, a to i přes jednorázové výdaje ve výši tří až 3,5 miliardy eur, která si opatření vyžádají.

Musíme omezit komplexnost Deutsche Bank,“ uvedl nový ředitel podniku John Cryan. „To ale bohužel znamená také uzavření některých poboček, ukončení přítomnosti v některých zemích a zrušení některých pracovních míst,“ dodal.

Výsledky DB jsou mimo jiné výrazně ovlivněny novými regulačními opatřeními a právními spory. Jen letos se dohodla na úhradách úřadům v USA a Británii rekordních 2,5 miliardy dolarů (skoro 62 miliard korun) na urovnání obvinění z manipulace s klíčovými úrokovými sazbami.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.