CZK/€ 23.665 -0,30%

CZK/$ 21.827 -0,93%

CZK/£ 26.907 -0,46%

CZK/CHF 23.787 -1,03%

19. 09. 2019

0 komentářů

Čtyři největší komerční banky podepsaly memorandum o vzniku Národního rozvojového fondu

 

Zástupci ČSOB, Komerční banky, České spořitelny a UniCredit bank podepsali dnes s vládou memorandum o vzniku státního rozvojového fondu určeného k financování investičních projektů. Fond by měl začít fungovat od poloviny roku 2020. 

Loading 

Národní rozvojový fond, jehož zakladatelem bude Českomoravská záruční a rozvojová banka, musí získat licenci České národní banky. Hospodařit bude podle pravidel kolektivního investování, banky by do něj měly přispět sedm miliard korun. Projekty financované z fondu mají podporovat sociální a ekonomický rozvoj.

Investiční strategie fondu bude podléhat schválení Národní investiční rady, která má nově vzniknout a již povede Vazil Hudák, současný viceprezident EIB. Vznik fondu je kompromisním řešením navrženým premiérem Babišem namísto sektorové daně ve výši 0,3 % z objemu aktiv ročně, kterou prosazovala ČSSD pro všechny banky s aktivy nad 300 miliard korun.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pavel Racocha: Důchodová reforma? Včera bylo pozdě.

Foto: KBPS Důchody v polední době poměrně výrazně rostly. I přesto se stále zřetelněji otevírají nůžky mezi příjmy v produktivním věku a důchody penzistů. Kolik časů zbývá na důchodovou reformu, proč by se se spořením na stáří mělo začít co nejdříve nebo jak penzijní společnosti hodnotí návrh na zřízení […]

Text: Milan Vodička

30. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *