Sobota 23. října. Svátek má Teodor.

ČSOB umožní investovat do producentů piva

ČSOB přichází na český trh podílových fondů s hor(ř)kou novinkou – zajištěným fondem ČSOB Světových pivovarů 1.

Celosvětová spotřeba piva roste již více než 20 let v řadě a prognózy jsou pozitivní i pro následující období. ČSOB jako první v ČR připravila pro své klienty investiční fond, prostřednictvím kterého mohou čeští investoři investovat do nejvýznamnějších světových výrobců piva. 

Asijské trhy objevily pivo a spotřeba roste úměrně s tamními příjmy, podobně jako v Rusku. V evropských státech, jakými jsou Německo, Rakousko, Irsko a samozřejmě Česká republika, je pivo součástí národní historie a kultury. Tyto země proto patří k významným hráčům v oblasti jeho produkce a konzumace,“ potvrdil dobré předpoklady „pivního“ fondu ČSOB František Frantík z analytického oddělení Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského.

Zajištěný fond s názvem ČSOB Světových pivovarů 1 (KBC Click Breweries 1) slučuje 16 významných společností pivovarnického průmyslu, v čele se čtyřmi vůbec největšími skupinami na světě – InBev, SabMiller, Anheuser-Busch a Heineken.


Zdroj: Český statistický úřad


Výnos fondu ČSOB Světových pivovarů je vázán na koš celkem 16 světových akcií uvedených pivovarů. Počáteční hodnota fondu bude dána průměrem zavíracích cen prvních 10 obchodních dní, počínaje pondělím 7. dubna 2008. Jako konečná hodnota koše akcií bude počítán průměr posledních 18 měsíců (duben 2012 až září 2013).

Ke dni splatnosti (31. 10. 2013) bude investorům vyplacen vklad plus výnos, který je dán násobkem míry participace a skutečným růstem koše akcií. Přeneseně se čeští podílníci fondu ČSOB Světových pivovarů mohou tímto typem investice chránit proti růstu ceny zlatavého moku. Vývoj ceny lahvového piva v ČR zobrazuje předcházející graf.

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.