Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

ČSOB přichází v prosinci s dvojicí fondů

Investice 06.12.2013 | 12:48 0 Komentářů

ČSOB v prosinci nabízí klientům dvojici nových fondů z řady Portfolio Pro a v rámci kapitálového životního pojištění Maximal Invest.

Fond Portfolio Pro – Global Partners ČSOB Portfolio Pro únor 90 je smíšený fond s aktivní správou a určitou formou ochrany. Ta určuje hranici ochrany, která je nastavena na rovná 90 % ceny fondu k poslednímu pracovnímu bankovnímu dni měsíce ledna a zůstává platná po dobu jednoho roku.

„O úspěchu fondu ČSOB Portfolio Pro únor 90 z velké části rozhoduje rozložení portfolia. To je nejprve nastaveno na „neutrál“ a poté jeho manažer hlídá zásadní změny na trhu, na jejichž základě mění nastavení jednotlivých aktiv. Odlévá kapitál z pozic s klesajícím potenciálem, přelévá kapitál do pozic nabízejících jeho klientům víc. Vždy k poslednímu pracovnímu dni v lednu dochází k znovuustavení hraniční hodnoty a zároveň i k neutrálnímu rozložení portfolia,“ vysvětluje Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

V rámci kapitálového životního pojištění je nabízen fond Maximal Invest ČSOB Světových příležitostí 2. Výnos fondu je navázán na vývoj 20 akcií velkých společností z Evropy, USA, Kanady, a Japonska. Maximální výnos za dobu trvání pojištění může být až 80 % (10,82 % ročně).

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.