CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

05. 12. 2017

0 komentářů

ČNB uděluje licence

 

Po roce čekání udělila ČNB podle zákona o spotřebitelském úvěru licenci společnosti Fincentrum a Home Credit. Fincentrum dostalo licenci na zprostředkování spotřebitelských úvěrů a akreditaci k pořádání odborných zkoušek pro úvěry. Home Credit zase získal licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů.

Loading 

Fincentrum získalo licenci samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů 29. listopadu jako první ze tří největších finančních zprostředkovatelů na českém trhu. Zároveň společnost Fincentrum získala akreditaci k pořádání odborných zkoušek, o kterou požádala jako jediná finančně zprostředkovatelská společnost na trhu.

Home Credit obdržel licenci nebankovního poskytovatele úvěrů pro spotřebitele 30. listopadu. Její získání však nebylo procházkou růžovým sadem. „Řízení s ČNB nebylo žádnou úřední formalitou. Čítalo stovky hodin práce právního týmu, tisíce listů dokumentů a velmi důkladné dokazování toho, že všechny naše postupy jsou v souladu s náročnými požadavky ČNB. Ani udělením licence navíc přísný dozor nekončí. Je tomu právě naopak a je to dobře. Ve výsledku totiž přinese větší jistotu a bezpečí spotřebiteli, a o to jde především,“ uvedl generální ředitel Home Creditu Václav Horák.

Společně s Home Creditem udělila ČNB licenci nebankovního poskytovatele společnosti ČSOB Leasing, EC Financial Services a ŠkoFIN.
Zdroj : Tisková zpráva Home Credit, ČNB

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Licence Crowdfunding

Poskytovatelé skupinového financování musí získat licenci. ČNB ale dosud neurčila metodiku

Foto: Shutterstock Dne 10. listopadu 2021 vstoupí v účinnost evropské nařízení o crowdfundingu. To přináší poskytovatelům skupinového financování nové povinnosti, mezi něž patří především získání licence ze strany ČNB. Na získání licence, na základě které budou moci působit v rámci celé EU, mají platformy čas do 10. listopadu 2022.

Text: Veronika Hejná

08. 09. 2021

Karel Šulc - Fincentrum

Karel Šulc: Ve strategiích ETF Constellation nabídneme aktivně řízené jednorázové i pravidelné investice

Divize Fincentrum bude rozvíjet investiční poradenství. V rámci této změny nabídne nejprve jednorázové, ale následně i pravidelné investice prostřednictvím strategií ETF Constellation, využívajících investiční signály BlackRock. Co změna přinese pro klienty i pro jejich poradce? Odpovídá Karel Šulc, místopředseda představenstva společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *