Čtvrtek 21. října. Svátek má Brigita.

ČNB uděluje licence

Po roce čekání udělila ČNB podle zákona o spotřebitelském úvěru licenci společnosti Fincentrum a Home Credit. Fincentrum dostalo licenci na zprostředkování spotřebitelských úvěrů a akreditaci k pořádání odborných zkoušek pro úvěry. Home Credit zase získal licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelských úvěrů.

Fincentrum získalo licenci samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů 29. listopadu jako první ze tří největších finančních zprostředkovatelů na českém trhu. Zároveň společnost Fincentrum získala akreditaci k pořádání odborných zkoušek, o kterou požádala jako jediná finančně zprostředkovatelská společnost na trhu.

Home Credit obdržel licenci nebankovního poskytovatele úvěrů pro spotřebitele 30. listopadu. Její získání však nebylo procházkou růžovým sadem. „Řízení s ČNB nebylo žádnou úřední formalitou. Čítalo stovky hodin práce právního týmu, tisíce listů dokumentů a velmi důkladné dokazování toho, že všechny naše postupy jsou v souladu s náročnými požadavky ČNB. Ani udělením licence navíc přísný dozor nekončí. Je tomu právě naopak a je to dobře. Ve výsledku totiž přinese větší jistotu a bezpečí spotřebiteli, a o to jde především,“ uvedl generální ředitel Home Creditu Václav Horák.

Společně s Home Creditem udělila ČNB licenci nebankovního poskytovatele společnosti ČSOB Leasing, EC Financial Services a ŠkoFIN.

Zdroj: Tisková zpráva Home Credit, ČNB

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.