CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

03. 11. 2015

1 komentář

ČNB podala trestní oznámení na neznámého pachatele

 


 

ČNB podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy, případně křivého obvinění,„ uvedl mluvčí centrální banky Marek Zeman, a dodal: „Orgány činné v trestním řízení po prošetření ale došly k závěru, že šířením nařčení nebyly naplněny všechny znaky příslušného trestného činu.“

Po oslabení koruny 7. listopadu 2013 například senátor Vladimír Dryml žádal o prošetření rozhodnutí centrální banky Bezpečnostní informační službou, protože se domníval, že vedení oslabilo korunu kvůli získání finančních výhod.

Podezření padlo také na skupinu PPF, která dva dny před intervencí ČNB oznámila nákup společnosti O2. Oslabení koruny pak mělo skupině přinést zisk několika miliard korun. „Jde o šíření anonymního a zcela nepravdivého diskusního příspěvku, který se navíc neopírá ani o základní ekonomické znalosti,“ uvedl v listopadu 2013 mluvčí skupiny Radek Stavěl.
Zdroj : iHNed.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Ladis

    3 listopadu, 2015

    toho ze cena pri nakupu O2 je 25Kc za ojro a 2 dny pote je cena o 2Kc ze ojro vyssi. Mel proste z prdele kliku ze to ztihl o 2 dny drive nez mu ta zloneradna CNB zdrazila ojro o 2kc.ovsem pokud kupoval za ruble :) je to jina pisen.

    Odpovědět