Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

ČNB podala trestní oznámení na neznámého pachatele

Banky 03.11.2015 | 14:08 1 Komentář

Bankovní rada České národní banky (ČNB) koncem roku 2013 podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Centrální banka se bránila nařčením a spekulacím, kterým čelila kvůli oslabení kurzu koruny. Policie ale případ odložila.

ČNB podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy, případně křivého obvinění,„ uvedl mluvčí centrální banky Marek Zeman, a dodal: „Orgány činné v trestním řízení po prošetření ale došly k závěru, že šířením nařčení nebyly naplněny všechny znaky příslušného trestného činu.“

Po oslabení koruny 7. listopadu 2013 například senátor Vladimír Dryml žádal o prošetření rozhodnutí centrální banky Bezpečnostní informační službou, protože se domníval, že vedení oslabilo korunu kvůli získání finančních výhod.

Podezření padlo také na skupinu PPF, která dva dny před intervencí ČNB oznámila nákup společnosti O2. Oslabení koruny pak mělo skupině přinést zisk několika miliard korun. „Jde o šíření anonymního a zcela nepravdivého diskusního příspěvku, který se navíc neopírá ani o základní ekonomické znalosti,“ uvedl v listopadu 2013 mluvčí skupiny Radek Stavěl.

Zdroj: iHNed.cz

Jeden komentář: “ČNB podala trestní oznámení na neznámého pachatele”

  1. Ladis napsal:

    toho ze cena pri nakupu O2 je 25Kc za ojro a 2 dny pote je cena o 2Kc ze ojro vyssi. Mel proste z prdele kliku ze to ztihl o 2 dny drive nez mu ta zloneradna CNB zdrazila ojro o 2kc.ovsem pokud kupoval za ruble :) je to jina pisen.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.