Neděle 16. května. Svátek má Přemysl.

ČNB náhle opustil ředitel sekce dohledu nad finančním trhem

Banky 18.01.2017 | 16:25 0 Komentářů

David Rozumek náhle na dohodu opustil Českou národní banku. Sekci která dohlíží na to, jak banky, pojišťovny, investoři nebo instituce dodržují pravidla tuzemského finančního trhu, prozatím povede Rozumkova náměstkyně Zuzana Silberová.

Rozumek v uplynulých deseti letech pomohl vybudovat tu část národní banky, jejímž úkolem je kontrolovat finanční domy, pojišťovny, investory nebo kampeličky, zda dodržují pravidla finančního trhu. Sekce dohlíží na to, aby na trhu nedocházelo ke krachům a krizím.

Přínos bývalého ředitele byl hlavě v tom, že vytvářel a zaváděl novou dlouhodobou koncepci toho, jak bude finanční trh kontrolován. Jeho zásluhou je podle ČNB také to, že dohled „úspěšně fungoval“ v době finanční krize, kdy bylo třeba prověřovat stabilitu hlavně velkých bank. Součástí Rozumkovy práce také bylo reprezentovat národní banku v několika mezinárodních institucích, zejména v Evropském orgánu pro bankovnictví (EBA) a v Evropském orgánu pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (EIOPA). Stál tak u zrodu toho, když Evropská centrální banka spouštěla jednotný dohled nad evropskými bankovní domy.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.