Pátek 07. srpna. Svátek má Lada.

Cesta Davida Rusňáka: Od číšníka až po DRFG

Investice 08.06.2017 | 14:41 3 komentáře

David Rusňák pracoval čtyři roky jako číšník. Prošel třemi firmami, které podezřele zbankrotovaly, aby se stal majitelem skupiny DRFG (David Rusňák Family Group).Po maturitě v roce 1997 nastoupil David Rusňák do obchodního oddělení dopravní firmy Eurotrans Holding ve Zlíně. Firma krátce na to zkrachovala. Poté byl čtyři roky číšníkem v Brně. V roce 2003 začal pracovat v dopravní firmě DH a spol. Před krachem firmy DH a spol. založili v roce 2005 s jejím majitelem Davidem Hájkem novou dopravní firmu Compass DKD Czech.

Po dvou letech prodal David Hájek svůj podíl Davidu Rusňákovi za symbolických 100 tisíc korun. Na přelomu let 2009 a 2010 vydělal první miliony právě prodejem společnosti Compass DKD Czech. Firma zkrachovala již v roce 2010.

Poté rozjel nové podnikání pod zkratkou DRFG. Společnost DRFG investuje například do nemovitostí, zdravotnictví, telekomunikací, energetiky, je však významně zadlužená. Na konci roku 2015 připadalo 85 korun dluhu na 15 korun vlastního kapitálu.

Koncem května byl David Rusňák zadržen a vyslýchán policií v souvislosti s úniky informací z policejních spisů. „Toto policejní šetření nemá žádnou souvislost s podnikáním investiční skupiny DRFG. Fungování skupiny a jejích jednotlivých součástí není žádným způsobem narušeno ani ohroženo,“ prohlásil David Rusňák po svém propuštění z výslechu.

Podezřelé jsou ale i aktivity skupiny DRFG. Společnost vykázala k 31. prosinci 2016 aktiva v hodnotě 4 miliard korun a zisk EBITDA 368 milionů korun. V prvním čtvrtletí 2017 proinvestovala společnost jednu miliardu korun. Investiční prostředky plynou do DRFG převážně z emisí privátních dluhopisů, které Česká národní banka nereguluje.

Zdroj: Reflex

3 komentáře: “Cesta Davida Rusňáka: Od číšníka až po DRFG”

  1. Bára napsal:

    Zřejmě se bránit soudní cestou nelze, neb co je uvedeno výše, jsou téměř vše ověřitelná fakta – http://www.justice.cz.

  2. Petr2 napsal:

    A proč Vám to vadí ? Píše snad Reflex o panu Rusňákovi a DRFG nějaké lži, pomluvy, neověřené informace ? Pokud ano, ať se brání soudní cestou a případné lži a pomluvy vyvrátí, v čem je tedy problém ?

  3. Petr napsal:

    Z Reflexu se stává šílený deník a přejímání těchto článků na tento servr je politováníhodné…..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.