Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

David Rusňák zdvojnásobil aktiva své investiční skupiny

Investice 24.05.2017 | 10:22 0 Komentářů

Kauza vyšetřování úniku informací z trestních spisů okolo majitele investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se prozatím společnosti nedotkla. Skupina během loňského roku zdvojnásobila svá aktiva na více než čtyři miliardy korun. Má přitom enormní zadlužení.

Společnost plánuje svůj růst i do budoucnosti. Od začátku roku proinvestovala již miliardu korun především do komerčních nemovitostí. Dalších dvě miliardy korun hodlá proinvestovat do konce roku také v oblastech zdravotnictví, telekomunikací a energetiky.

DRFG však vykazuje kromě investic i poměrně vysoké zadlužení. „Všichni její věřitelé by tomu měli přikládat značnou pozornost, jelikož půjčování takové skupině je vysoce rizikovou, spíše už vysloveně spekulativní záležitostí. Nezdá se být také zcela transparentní, jakým způsobem skupina přelévá kapitál v rámci svých dcer a jak vlastně dospívá k některým oceněním svých aktiv. Problematická může být také relativně nízká likvidita skupiny,“ uvedl  analytik společnosti Cyrrus Lukáš Kovanda.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.