Čtvrtek 09. července. Svátek má Drahoslava.

České spořitelně loni klesl čistý zisk o 5,5 %

Banky 28.02.2018 | 13:36 0 Komentářů

Česká spořitelna za loňský rok vykázala konsolidovaný čistý ve výši 14,6 miliard korun. V meziročním srovnání klesl zisk o 5,5 procenta. Důvodem je příjem z prodeje Visa Europe z roku 2016. Růst klientských úvěrů však nadále pokračuje.

Celý loňský rok se nesl ve znamení konjunktury a ekonomického růstu, ze kterých těžily jak domácnosti, tak korporace. Díky důvěře našich klientů jsme v roce 2017 poskytli historicky rekordní objem hypotečních úvěrů – za celý loňský rok jsme financovali lidem bydlení za 62,1 mld. Kč, tedy o 8,3 % více než v roce 2016. Skvělých výsledků dosahovalo i korporátní bankovnictví, objem úvěrů podnikatelským subjektům vzrostl o 10,3 %,“ řekl Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

Výnosy z poplatků a provizí klesly

Důvěra klientů v Českou spořitelnu se projevila silným růstem vkladů na straně domácností i firem a také v oblasti správy aktiv a podílových fondů, kde Česká spořitelna dále posílila svoji pozici lídra na trhu.

Čisté výnosy z poplatků a provizí klesly oproti roku 2016 klesly o 5,4 procenta na 8,8 miliardy korun.

Tento pokles byl částečně kompenzován rostoucími výnosy z investičních produktů, zejména podílových fondů, správy aktiv a cenných papírů a příjmy z prodeje pojistných produktů,“ uvedla spořitelna.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.