Pátek 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Za rok 2017 dosáhl konsolidovaný čistý zisk České spořitelny výše 14,6 mld. Kč

Česká spořitelna vykázala k 31. prosinci 2017 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 14,6 mld. Kč. Čistý zisk za rok 2016 činil díky jednorázovému příjmu z prodeje podílu ve Visa Europe 15,5 mld. Kč. Z tohoto důvodu se čistý zisk v meziročním porovnání snížil o 5,5 %. Stále však pokračuje výrazný růst klientských úvěrů; bez vlivu reverzních repo operací se jejich hrubý objem v roce 2017 zvýšil o 9,2 %, přičemž reportovaný růst dosáhl 9,8 %.

„Celý loňský rok se nesl ve znamení konjunktury a ekonomického růstu, ze kterých těžily jak domácnosti, tak korporace. Díky důvěře našich klientů jsme v roce 2017 poskytli historicky rekordní objem hypotečních úvěrů – za celý loňský rok jsme financovali lidem bydlení za 62,1 mld. Kč, tedy o 8,3 % více než v roce 2016.  Skvělých výsledků dosahovalo i korporátní bankovnictví, objem úvěrů podnikatelským subjektům vzrostl o 10,3 %,“ uvedl Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny.

Zdůraznil také rostoucí kvalitu úvěrového portfolia a nízký počet nových selhání při splácení úvěrů. „Zlepšování finanční situace korporátních i retailových klientů se odrazilo v nižších rizikových nákladech oproti předchozímu roku a ujistilo nás o správnosti naší strategie poskytovat zdravé financování domácnostem
i firmám,“ dodal Salomon.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.