Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Česká pojišťovna se do konce roku spojí s pojišťovnou Generali

Pojištění 18.09.2019 | 17:49 0 Komentářů

Do konce roku se Česká pojišťovna (CP) a pojišťovna Generali spojí pod názvem Generali Česká pojišťovna. Generali CEE Holding, pod které obě spadají si od propojení slibují větší portfolio produktů a silnější pozici na trhu.

Propojením obou pojišťoven v České republice vznikne nový lídr pojistného trhu. Předběhne i Pojišťovnu České spořitelny Kooperativu. Generali Českou pojišťovnu povede současný generální ředitel a představenstva České pojišťovny Roman Juráš. „Díky spojení aktivit dvou silných a úspěšných pojišťoven nabídneme klientům nejširší produktové portfolio, ještě kvalitnější služby, lepší dostupnost a rychlejší likvidaci pojistných událostí,“ vyjádřil se ke spojení generální ředitel Generali CEE Holdingu Luciano Cirina.

Od propojení si slibují větší stabilitu a pozici lídra. „Propojením tradice lídra českého pojistného trhu se zázemím a silou světové finanční instituce vytvoříme ještě silnější a stabilnější pojišťovnu,“ vysvětlil Roman Juráš. „Budeme se tak moci více soustředit na další rozvoj digitalizace a moderních technologií, a to zejména těch, které přinesou užitek klientům. Z hlediska efektivity se dá obecně říct, že multibrandové strategie jsou zejména na relativně malém trhu náročné,“ doplnil Juráš.

Česká pojišťovna je druhá největší pojišťovna v  České republice, podíl na trhu má 21,5 procenta. Pojišťovna Generali spadá do šesti největších pojišťoven s tržním podílem 6,9 procenta.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.